Psikolojik dediler, gerçek korkunç çıktı! Sadece 12 aylık ömrü var – Tgrthaber

Ekim 6, 2022 0 Yazar: admin

İngiltere’nin Uxbridge kentinde yaşayan 45 yaşındaki Robin Hendley’e doktorlar çarpıntı, baş ağrısı ve kulak çınlaması için “kaygı bozukluğu” teşhisi koydu. Ancak Hendley’in durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırıldı.  Beyin tümörü teşhisi konan Hendley’e 12 aylık bir ömür biçildi. Sürücü eğitmeni olarak çalışan adam, 2 yıl öncesine kadar haftanın 6 günü spora gidiyordu ve kendini zinde ve sağlıklı hissediyordu.
Bir gece uykusundan kalp çarpıntısı ile uyanan Robin, bir zaman daha bu sorunla boğuştu. Garip semptomlar Kulak Çınlaması, görme sorunları ve dayanılmaz baş ağrısı ile devam etti. Doktora giden Hendley’e pratisyen hekimi sorunlarının psikolojik olduğu söylendi ve anksiyete (kaygı bozukluğu) teşhisi kondu. Aldığı teşhisten bir yıl sonra bile kulak çınlamalarının devam etmesi üzerine Robin yeniden doktora gitti. Doktorun yaptığı MRI taramasında adam korkunç gerçekle yüzleşti yani en agresif beyin tümörü türü olan Glioblastoma (GBM)


45 yaşındaki sürücü eğitmeni taramaya girdiği anda sonucun kötü geleceğinden emindi: “Doktorlar bana zinde ve sağlıklı olduğum için kanser olma ihtimalinin olmadığını söylemişlerdi bunun sadece anksiyete olmadığını biliyordum. Bir yılın ardından bana sadece bir yılımın kaldığı söylendi. Gözyaşları içindeydim. Talihsiz adam aldığı teşhisin ardından Charing Cross Hastanesi’nde ameliyata alındı. Tümörün ortadan kalkması için ameliyat yeterli olmadı ve Robin altı haftalık zorlu bir radyoterapi ve güçlü kemoterapi kürü almak zorunda kaldı. 
Robin, tedavi sürecinde mesleğini bıraktı. Tedavinin iyiye gitmemesi üzerine sürekli cenazesini düşündüğünü belirten Robin, Almanya’daki bir Bağışıklık-Onkoloji Merkezi’nde kendisini kurtarabilecek bir tedavi olduğunu keşfetti.
 
 

source

Linkler