Pürüzsüz bir cilt için neler yapılabilir? – CNN Türk

Ekim 21, 2022 0 Yazar: admin

21.10.2022 11:52

Cildinizin dokusu, kirlilik ve cilt bakım ürünleri gibi dış unsurlardan ve sağlığınız ve diyetiniz dahil olmak üzere iç unsurlardan etkilenir. Yaşla birlikte meydana gelen doğal değişiklikler de vardır. Kırışıklıklar ve diğer cilt değişiklikleri hayatın bir parçasıdır ve tedavi edilebilmektedir.
Minimal cilt gençleştirme nedir?
Minimal cilt gençleştirme yöntemi genellikle ameliyatsız olarak gerçekleştirilir. Bu nedenle birçok avantaj sağlar. Diğer prosedürlerle karşılaştırıldığında, zamanı kurtarmak ve günlük hayata devam etmek çok kolaydır. Uygulamanın etkisi kısa sürede ortaya çıkabilmekte, bu sayede kişiler istedikleri görünüme kolayca kavuşabilmektedir. Minimal cilt gençleştirme yöntemleri arasında; çeşitli mezoterapi kokteyleri PRP ve kimyasal peeling bulunmaktadır. İşlemler kişilerin şikayetlerine göre seçilir. Uygulanacak prosedürler ayrı ayrı planlanır ve takip edilir. Unutulmamalıdır ki en küçük cilt gençleştirme yöntemi diğer işlemlere göre daha güvenilir olsa bile mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.
Cilt problemlerinde lazer kullanımı
Lazer teknolojisi birçok sağlık alanında birçok zaman tercih edilmekte ve cildi yenilemek için de kullanılmaktadır. Lazer, cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermez. İşlem sonrası oluşan kızarıklık yaklaşık ise 30 dakika içinde kendiliğinden geçecektir. Lazer sonrası cildin ihtiyacı olan bileşenler doktor tarafından teşhis edilip belirlenir ve ciltte açılan mikrokanallar aracılığıyla deri altı dokulara taşınır. Cildin ihtiyaç duyduğu bileşenler içten dışa yenilenmeye başlar. Cilde parlaklık verir, siyah gözenekleri temizler ve kapatır, sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlar. Lazer teknolojisi, epidermis ile dermis arasındaki bölgeyi etkileyen bir teknolojidir. Cilt bakımının yanı sıra güneş lekeleri için de sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.
Cilt dokusunu pürüzsüzleştirirken sağlığını korumak mümkün
Botoks, kırışıklık tedavisinde genellikle ilk tercihtir. Kaşları kaldırmak, çene hattını belirginleştirmek ve inceltmek için kullanılabilir. Ayrıca migren ve aşırı terleme hastalıklarının tedavisinde de botoks yöntemi kullanılmaktadır.
Dolgu ise genellikle yüz bölgesinin hacminin azalmaya başladığı bölgeler için tercih edilir. Derin kırışıklıklar, dudak-ön-burun-elmacık kemiği belirginleşmesi ve göz çevresinde oluşan çukurların tedavisinde kullanılır.
Dolgu uygulamalarında en sık tercih edilen yöntem ise highligt dolgu olarak bilinen orta yüz dolgusudur. Highlight dolgusu ile kırışıklıklar giderilir ve elmacık kemikleri istenilen hacmi elde edilir. Yanaklar ve elmacık kemikleri arasında doğal ışık oluşturur. Bu sayede aynı anda germe, hacim ve kontür yapılabilir.
Enjeksiyonun işlemi ortalama 15 dakika sürer ve kullanılan malzemeye bağlı olarak etkisi 6 ila 12 ay arasında sürebilir. Kişinin isteğine göre işlemin etkisi azaldıkça enjeksiyon işleminin tekrarlanabilir. Lokal anestezi kullanımı ve çok ince uçlu enjeksiyon malzemelerinin kullanılması nedeniyle işlem sırasında ağrı olmaz. Herhangi bir yara izi yoktur ve herhangi bir iyileşme sürecine gerek yoktur. Yanak dolgusunun etkisi hemen görülmeye başlar ve son şekil iki hafta içinde oluşur. Highlight dolgusu, yanaklarında dolgunluk olmayan ve genel sağlığı iyi olan herkes için uygundur. Enjeksiyondan sonra cildin hassasiyetine bağlı olarak kolayca kapatılabilen çok hafif morluklar olabilir.
 
Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company. All Rights Reserved.

source

Linkler