Pürüzsüz ve aydınlık bir göz çevresi için ipuçları – Posta

Kasım 15, 2022 0 Yazar: admin

Göz çevresinin, yüze oranla çok daha ince bir deriye sahip olduğunu, bu yüzden çok daha özenli bir bakıma ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Hassas göz çevresi için tüm bakım önerileri, en iyi göz kremleri ve dahası için doğru yerdesin!
Göz altı kırışıklıkları, cilt kırışıklıkları kişinin yaşlanma sürecinde ve kozmetik eşyalarının yanlış uygulanmalarından ortaya çıkan cilt sorunlarının başında yer alır.
Çok sayıda mikro kasılmaya maruz kalan göz çevresi son derece hassas bir bölgedir.  İnce çizgiler daha sonra kırışıklıklar görünmeye başlar Göz çevresi hızlı bir biçimde kırışır bu nedenle özellikle 30’lu yaşlardan itibaren göz çevresine özel düzenli bakım çok önemlidir. 
 
 
Göz çevresinde bulunan cilt dokusu, cildin diğer tüm bölgelerine kıyasla 5-10 kat daha ince bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bu bölgenin korunması, güçlendirilmesi ve nemlendirilmesi büyük önem taşır.
Yorgunluk, stres, dengesiz beslenme ve uykusuzluk gibi birçok faktör göz altlarında belirtilerini gösterir. Göz çevresinde oluşan kırışıklık ve şişlikleri gideren maskeler sayesinde, aynadaki yansımanızı değiştirebilirsiniz.
Göz çevrenize E vitamini yağı sürün
E vitamini gözaltı kırışıklıklarını azaltmada etkilidir. E vitaminin kendisi bir antioksidandır ve kapsül içerisindeki yağ oldukça koyu kıvamda olduğundan cildinizin nemlendirilmesini sağlar. Her gece yatmadan önce E vitamini kapsülündeki sıvıyı sıkıp gözaltlarınıza ve kırışıklıkların olduğu bölgelere sıkın. Üzüm ve ananası gündüz, E vitaminini gece kullanarak daha hızlı sonuç alabilirsiniz.
Salatalık maskesi çok işe yarayabilir!
Salatalığı gözaltlarınızdaki kırışıklıklardan kurtulmak için kullanabilirsiniz. En etkili yöntemlerden birisi olan salatalık hem kazayağı görünümünü hem de gözaltı kırışıklıklarını azaltır. Yarım santim kalınlığında kestiğiniz ve buzdolabında soğuttuğunuz salatalık dilimlerini gözlerinizin ve kırışıklıkların bulunduğu bölgelere koyun ve 15 dakika bekleyin. Salatalık dilimleri ısındıkça soğuk dilimlerle yer değiştirin.
Kastor yağı ile kırışıklıkları azaltın
Kastor yağı en bilinen kırışıklık tedavi yöntemlerinden birisidir. Kırışıklıklarınızın olduğu bölgeyi iyileştirir. Gece uyumadan önce yüzünüzü temizledikten sonra birkaç damla kastor yağını sorunlu bölgelere sürün ve hafifçe masaj yapın. Bu işlem cildinizi yumuşatır ve yaşlanma belirtilerini azaltır. Bu işlemi her hafta 1-2 defa tekrarlayarak mevcut kırışıklıklardan kurtulabilir veya kırışıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler