Roma döneminden bu yana kullanılıyor: Banyo suyuna hardal eklediğinizde bakın neler oluyor – Tgrthaber

Eylül 19, 2022 0 Yazar: admin

Genel olarak hardalın tadı konusunda insanlar ikiye ayrılıyor. Farklı bir lezzete sahip olan hardal, bu defa düşündüğünüzden daha farklı bir kulanım yöntemiyle şifa dağıtıyor. Banyo suyunuza kattığınız 2 kaşık hardalla tüm kas ağrılarınızdan ve kramplardan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? İçeriğindeki kükürt sayesinde cilt ve ağrılar için bir şifa kaynağı olan hardalı bu defa yemek yerine banyoda durulanma suyu olarak kullanabilirsiniz.
Eski Roma uygarlığı döneminde yaygın şekilde şifalı bitki olarak kullanılan hardal bitkisi, modern zamanlarda daha çok besin olarak kullanılmaya başlandı. Pek çok insan hardalın yiyeceğe lezzetli bir tat kattığını düşünse de sağlığa büyük yararları bulunuyor. Bir besin olarak da başlı başına bir şifa kaynağı olan hardal, doğru tüketim ve karışımla anında rahatlama sağlıyor. Boğaz ağrısı, boğaz enfeksiyona ve faranjite çok iyi gelen hardalı şu şekilde kullanarak şifa bulabilirsiniz: Bir yemek kaşığı hardal tohumu, bir yemek kaşığı tuz, bir yemek kaşığı bal, yarım limon suyu ve kaynar su ile karıştırın. Soğuduktan sonra tükettiğiniz bu karışım boğaz iltihabına ve ağrısına çok iyi gelecektir.

Eğer kas ağrısı çekiyorsanız hardallı su en iyi şifacınız olabiliyor. Yüzyıllardır süregelen hardal bitkisinin en büyük  şifası endişesiz kas ağrıları ve kramplar üzerine. Banyo suyunuza 2 yemek kaşığı hardal ekleyip bir süre ağrıyan bölgelerinizi içinde beklettiğinizde ağrılarınızda ciddi ölçüde azalma oluyor.

Geleneksel Hint tıbbında hardalı cildinize doğrudan sürdüğünüzde ise içeriğindeki kükürt dolayısıyla cilt enfeksiyonlarını azaltıyor ve kan akışınızı iyileştirerek daha sağlıklı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşturuyor. Aynı zamanda iltihaplanmaya ve romatizmal ağrılara da iyi gelen hardal krampları azaltıyor.

source