Ruj sürmeden önce dudaklarınıza peeling yapın – Posta

Ekim 7, 2022 0 Yazar: admin

Dudak peelingleri, içerdikleri küçük partiküllerle ölü yüzey hücrelerini ve toksinleri temizleyerek daha pürüzsüz dudaklara kavuşmanı sağlıyor. Evde bulunan malzemelerle dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Kusursuz dudaklara sahip olmak için bu önerileri takip edin.
DUDAK BAKIMI İÇİN ÖNERİLER
Toz şeker, tanecikli yapısı sayesinde dudakların ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur. Dudakları tazeler ve canlı görünmesini sağlar.
Esmer, sarı veya beyaz şeker içeren peeling ürünleriyle dudak yüzündeki ölü hücreleri çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Böylece ruj sürdüğünüzde dudaklarınız daha pürüzsüz görünür.
Nane yağı, düzenli olarak dudaklara sürüldüğünde ölü hücrelerden arınmasına ve dudakların tazelenmesine yardımcı olur. Ayrıca nane yağı içeriği sayesinde doğal dudak dolgunlaştırıcı görevi de görür.
Nane yağını makyaj yapmadan önce çok az miktarda dudaklarınıza sürün. 2-3 dakika bekleyin ve ardından dudaklarınızı yağdan arındırın. Daha sonra dilediğiniz gibi rujunuzu sürebilirsiniz.
Kayısı yağı E ve C vitaminleri açısından çok zengindir. Kayısı çekirdeği yağı hem dudakları ölü hücrelerden arındırır hem de dudakları besler.
Dudaklarınızın kurumasını engeller. Çok etkili nemlendirici görevi görür. Dudakların yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.
Kayısı yağı ile dudaklarda biriken ölü hücrelerden çok kısa sürede kurtulabilirsiniz. Çok az miktarda kayısı yağını dudaklarınıza sürün. 2-3 dakika bekletin. Bu işlemi ihtiyaç duyduğunuz her an yapabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler