Sabahları yapmak cilde zarar veriyor! – Posta

Temmuz 15, 2022 0 Yazar: admin

Mükemmel bir cilde sahip olmak için her sabah uyandığınızda güne cilt bakımı yaparak başlarsınız. Ancak cildiniz için yaptığınız bazı uygulamalar cildinize zarar verebilir. İşte onlardan bazıları…
1-CİLT TİPİNE UYGUN OLMAYAN ÜRÜNLER KULLANMAK
Doğru bir cilt bakımı uygulamak için cilt tipinize uygun ürünlerden yararlanmanız gerekiyor.
Sabahları uyandığınızda cildinizi çok yağlı hissedebilirsiniz. Cilt gece boyunca fazla sebum üretebilir. Bu sebeple cilt tipinize uygun bir temizleme jeli ve nemlendirici seçmeniz gerekir.
Cildinize uygun olmayan ürünler zamanla cildinizde tahrişlerin meydana gelmesine ve kırışıklıkların artmasına sebep olur.
Duş almak güne zinde ve güzel başlamanın en etkili yollarından biri ancak her gün duş yaparsanız cildinize zarar verebilirsiniz.
Sıcak su ile yapılan duş cildin koruyucu tabakasına zarar vererek yaşlanma sürecinin hızlanmasına neden olur. Aynı zamanda sıcak suya çok fazla maruz kalmak yüzdeki kılcal damarlara zarar verebilir. Bu sebeple her gün duş yapılması cilt sağlığı için önerilmez.
Uyanmak ve güne daha kolay başlamak için her sabah kahvaltıdan önce kahve içiyor olabilirsiniz.
Kahvenin cilt üzerinde sayısız faydası vardır ancak aç karnına kahve içmek cildinize zarar verir. Kahve güçlü bir idrar sökücüdür bu sebeple vücudunuzun susuz kalmasına yol açabilir.
Bu durum toksinlerin vücuttan atılmasını zorlaştırır. Vücuttan atılamayan toksinler cildinizin daha çabuk yaşlanmasına sebep olur.
Her gün bakım yaptıktan sonra yüzünüze güneş kremi uygulamanız gerekir. Ancak sadece güneşli günlerde güneş kremini uyguluyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Bu nedenle bütün gün evde ya da ofiste olsanız dahi güneş kremi kullanmalısınız. Böylece cildin erken yaşlanmasını önleyebilir ve cilt lekelerinin oluşumunun önüne geçebilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler