Saç tellerini kalınlaştıran en iyi doğal yağlar! Saçları dolgunlaştırmanın yolu – Posta

Kasım 5, 2022 0 Yazar: admin

Modern yaşam tarzı, kirliliğe maruz kalma ve kimyasal ürünlerin kullanımı saç kalitesini bozarak saçların zayıflamasına neden olur. 
Bu yolda çok fazla ürün kullanmış ve çok fazla para harcamış olabilirsiniz. Kimyasal ürünlerin, uzun vadede saç dökülmesi pahasına size geçici çözümler sağladığını deneyerek görmüş de olabilirsiniz. Oysa ki, kullanabileceğiniz doğal yağlarla istediğiniz sonucu, saçlarınıza sağlık katarak elde edebilirsiniz.
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI 
Saç bakımı süreçlerinde çok sık tercih edilen Hindistan cevizi yağı, özellikle yıpranmış ve zarar görmüş saç tellerini onarır. Saçlardaki protein kaybını önler ve saç teline nüfuz ederek istenen bakımı sağlar.
Hem saç dökülmelerine engel olan hem de saç tellerini kalınlaştıran bu mucizevi yağ sayesinde siz de evinizde kolaylıkla saçlarınızı canlı ve dolgun hale getirebilirsiniz.
 
AMLA YAĞI
Amla veya bektaşi üzümü yağının, saç köklerinin dermal papilla hücreleri  üzerinde proliferatif bir etkiye sahip olduğu bulunmuştur. Bektaşi üzümü olarak da bilinen amla yağı, saçlar için oldukça faydalıdır. Saç köklerinde yer alan hücreler için proliferatif etki yaratan bu benzersiz yağı düzenli olarak kullanabilir ve saçlarınızın uzama döngüsüne katkıda bulunabilirsiniz.
Avuç içlerinize biraz amla yağı alın ve saç derinize masaj yaparak yedirin. Saç derinizde bir saat (veya daha fazla) bırakabilir ve ardından iyice durulayabilirsiniz. Bunu haftada iki defa yapabilirsiniz.
BADEM YAĞI 
Saçlarınızın hızlı uzaması ve daha gür görünmesini istiyorsanız saç bakım rutininizde badem yağı yer almalı. İçeriğindeki, diğer yağlarda da bulunan E vitamini ve antioksidanların yanında magnezyumla dolu olan badem yağı kırılmalarda bu sebeple çok etkili. Gece yatmadan önce bir maske gibi uygulayın ve sabah duşta durulayın. 
ARGAN YAĞI 
Saç gürleştiren yağlar arasında saç uçlarındaki kırıkları yumuşatan, saçı ısıdan ve güneşin zararlı UV ışınlarından da koruyan bir içerik arıyorsanız argan yağı sizin için ideal.  Ayrıca diğer bitkisel yağlara göre daha hafif dokulu ve tüm saç tiplerine de uygun olduğu için gerçek bir kurtarıcı olduğunu söyleyebiliriz. Yine yağ asitleri, antioksidan ve E vitamini bileşenleriyle, kırıkları yumuşatmanın yanında, saçın daha çok zarar görmesini engelleyen nemi hapsetme özelliğine de sahip.
AVOKADO YAĞI 
B ve E vitaminleri bakımından mükemmel bir kaynak olduğu gibi saçın parlaklığı ve sağlığı için ideal bir durulanmayan saç kremi görevi görüyor. Nemlendiriyor, parlaklık veriyor hatta güç kazandırıyor. Saçınız ağırlaşmadan daha gür bir görünüm kazanıyor.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler