Saç tellerini kalınlaştırıyor, saçları dolgunlaştırıyor – Cilt Bakımı – Posta

Ekim 21, 2022 0 Yazar: admin

Jojoba yağı, onu saçlar için mükemmel bir nemlendirici unsur yapan harika nemlendirme özelliklerine sahiptir. Saçınızın folikül köklerini güçlendiren ve saç derinizin yağ dengesini koruyan behenik ve oleik asitler içerir.
SAÇI NEMLENDİRİR VE BESLER
Jojoba yağı, kurumuş ve yıpranmış saç tellerini tedavi etmeye yardımcı olan iyileştirici ve besleyici bileşenlere sahiptir.
Jojoba yağı, kafa derinizin pH’ını dengelemeye ve saç derinizin doğal nemini geri kazanmaya yardımcı olan antioksidan ve antimikrobiyal içeriklerle doludur.
Jojoba yağı ayrıca kafa derisindeki egzama ve sedef hastalığı gibi durumların tedavisinde de yardımcı olur. 
Vitaminler ve mineraller açısından zengin olan jojoba yağı, saç sağlığını geliştirmede sihirli bir bileşen olarak çalışır. B, C ve E vitaminleri ve çinko ve bakır gibi mineraller saçınızın büyümesini besler ve daha güçlü ve daha kalın hale getirir
Saç büyümesini destekler, saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur
Gözenekleri tıkamayan jojoba yağı saç derisine sürülebilir. Saça masaj yaparak uygulandığında saçın beslenmesi ve güçlenmesini sağlar. Düzenli uygulamada jojoba yağı saç tellerinin kalınlaşmasına ve saçın dolgunlaşmasına destek olur. 
 
 
Jojoba yağı saçınızı güçlü bir kalkan gibi koruyabilir.
Kirliliğe, toza ve strese maruz kalmak saçın erken beyazlamasına neden olabilir. Gri saçın bir diğer önemli nedeni vücudunuzdaki bakır eksikliğidir. Neyse ki, jojoba yağı bol miktarda vitamin ve mineral içerir. Saç bakım rejiminize dahil etmek, saçların erken grileşmesini önleyebilir.
Jojoba yağı doğal bir kepek ilacı olabilir. Bu öncelikle saç derinizin doğal pH dengesini canlandırma potansiyelinden kaynaklanmaktadır.
Jojoba, sebum yağı üretimini düzenler ve kepeği azaltır. Kepek durumunuzun ciddiyeti göz önüne alındığında, jojoba yağını şampuan öncesi bakım veya şampuan sonrası saçta bırakılan saç kremi olarak kullanabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler