Sadece 7 gün yeterli! Kırışıklıkları azaltıyor, izleri yok ediyor… – Posta

Aralık 29, 2022 0 Yazar: admin

Badem yağının genellikle cildinizde kullanılması güvenli kabul edilir. 
Onu doğrudan cildinize, saçınıza ve hatta kaş ve kirpiklerinize sürerek etkilerinden faydalanabilirsiniz.
BADEM YAĞI KULLANIMI
 
Bazı insanlar makyaj temizleyici olarak kullanmayı sever. Aslında, birçok doğal makyaj temizleme ürününde yaygın olarak bulunan bir bileşendir.
Uyarı: Fındıklara alerjiniz varsa, cildinizde badem yağı kullanmaktan kaçının.
Badem yağının diğer kullanım alanları ve faydaları için okumaya devam edin
 
Asırlardır güzelliğin ve cilt bakımının temelini oluşturan badem yağı, düzenli kullanımda çeşitli cilt sorunlarını iyileştiriyor. 
Onun sırrı kolajen üretimine destek olması ve cildin elastikiyetini artırarak kırışıklıklara ve sarkmalara iyi gelmesi. İçerisinde bulunan A ve E vitamini derin kırışıklıkları açar kuru cildi anında toparlar. 
 
 
 Temizlenmiş cildinize nemlendiricinizi uyguladıktan tercihen 3-5 dk sonra cildinize bir kaç damla badem yağı damlatın ve masaj yaparak cildinize sürün. Badem yağı, temizleyici veya nemlendirici olarak da kullanılabilir.
Tatlı badem yağı cilt için çok faydalı bazı bileşenleri bir arada içinde barındırır. Kırışıklarla mücadele eden A vitamini, hücre yenileyen E vitamini, hücre hasarından koruyan Omega-3 ve özellikle sivilce ve izlere karş iyileştirici etkileriyle bilinen çinko bakımından zengindir. 
Cildinize sürdüğünüzde yoğun nemlendirme sağladığı için kış aylarından cilt bakımı için oldukça etkilidir.
Anında cildi nemlendirir. Kısa zamanda cildin nem kapasitesini yükselterek kuru cilt problemini ortadan kaldırır.
Journal of Nursing and Health Science dergisinde yayınlanan bir makalede, badem yağındaki E vitamini, belirli yağ asitleri ve diğer aktif bileşenlerin, cilt elastikiyetinde azalma, kırışıklıklar ve yaşlılık lekeleri gibi sorunlara neden olan serbest radikalleri nötralize etmeye yardım ettiğini ortaya çıkardı.
 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler