Sağlığa birçok faydası var! Sabahları aç karna 1 bardak siyah üzüm suyu içerseniz… – Bölge Gündem Haber

Ağustos 17, 2022 0 Yazar: admin

VİTAMİN VE MİNERAL SALGILAR
A, C, B1, B2, B6 vitaminleri ve kalsiyum, demir, fosfat ve çeşitli mineralleri içermesinden dolayı sağlık için çeşitli faydalar sağlayan siyah üzüm, kurutulduğu zaman su haline getirilip tüketileceği zaman sağlık için iki kat fayda sağlayabiliyor.
KANSIZLIĞI ÖNLER
Demir açısından oldukça zengin olması sebebiyle tüketildiği zaman kansızlığın önlenmesine yardımcı olan olan kuru üzüm, kansızlığın yaşatabileceği olumsuz etkileri de azaltabileceği gibi anemi görülme riskini de ortadan kaldırır.
BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR
Hastalıklardan korumak, vücuda girmeye çalışan bakteri ve virüslerin etkilerini azaltmak için tüketilecek olan besinlerden birisi olan siyah üzüm, başta C vitamini olmak üzere diğer birçok vitamin ve mineral ile bağışıklığı düzenleyerek hastalıklardan korur ve hastalık görülmesi riskini en aza indirmeye yardımcı olur.
KALP VE DAMAR SAĞLIĞI
Kalp ve damar sağlığı için gerekli olan besin değerlerini karşılaması sebebiyle kötü yağların ve kötü kolesterolün vücuttan atılmasını sağlayarak düzenli ve dengeli bire şekilde kan akışı sağlayarak kan basıncını düzenleyecek olan siyah üzüm lif ve polifenoller bakımından kalbi korur ve kalp hastalıkları görülme riskini azaltır.
HAMİLE KALMA ŞANSINI YÜKSELTİR
Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için yeterli miktarda amino asit içeren siyah üzüm hamile kalma için tüketilebilecek gıdalardan birisi olması dışında hamilelik döneminden yaşanabilecek olan kansızlık gibi durumları da önler.
SAÇLARA CANLILIK VE PARLAKLIK VERİR
Saçların güçlenmesi ve canlılık kazanması için gerekli olan vitamin ve mineralleri içeren siyah üzüm, saç derisinden başlayıp saç uçlarına kadar etki ederek başta kepek, yağlanma ve yıpranma olmak üzere saçlarda görülen kırılma ve dökülmeleri de önleyerek canlılık ve dolgunluk kazandırır.
CİLT PROBLEMLERİNİ ORTADAN KALDIRIR
Cilt sağlığının da korunasına yardımcı olacak olan siyah üzüm, başta çeşitli sebeplerden dolayı ciltte çıkan sivilce ve akne lekeleri olmak üzere kırışıklık ve lekelenmelerinde cilt üzerinde azalmasına yardım eder.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler