Sağlık Bakanı Koca'dan özlük hakları için müjdeli haber: Yönetmeliğin yayınına az kaldı – Tgrthaber

Ağustos 13, 2022 0 Yazar: admin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin önemli açıklamada bulundu. Bakan Koca, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Carpe diem. Beklediğin anı yaşa. Yönetmeliğin yayınına az kaldı” ifadesini kullandı.


CARPE DIEM.
Beklediğin anı yaşa. Yönetmeliğin yayınına az kaldı.
Bakan Koca, söz konusu gönderinin ardından sosyal medya hesbaından yeni bir paylaşımda daha bulundu. Kararların açıklandığı Resmi Gazete’yi işaret eden Bakan Koca, “Resmi Gazete’nin sağlık çalışanlarının beklentisini bu kadar iyi ifade eden bir başka sayısı belki de olmamıştı.” Sizden önce okuyanlar böyle diyor” ifadelerini kullandı.


“Resmi Gazete’nin sağlık çalışanlarının beklentisini bu kadar iyi ifade eden bir başka sayısı belki de olmamıştı.”
Sizden önce okuyanlar böyle diyor.
Koca, daha önce gazetecilerin kendisine sorduğu, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin sorusuna, “Yeni bir yönetmelik hazırladık. Adaleti temin etmeye, emeğe karşılığını vermeye odaklandık. Taslak ilgili kurumların görüşlerine açıldı. Yakında yayınlanarak 15 Ağustos’ta devreye girecek. Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti ile sorunlar daha kolay çözülecek” cevabını vermişti.
Koca, sosyal medya hesabından daha önce de “Sağlıkta çözülemeyecek sorunumuz yok. Çareleri ya uygulamaya konuldu veya konulmak üzeredir. Sağlık çalışanlarımız son 2,5 yılın ağır şartlarında yıprandı. Yapılan iyileştirmeler 15 Ağustos’ta herkes için gözle görülür hale gelecek. Sizler için de üstümüze düşeni hızla yapıyoruz” paylaşımında bulunmuştu.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler