Sağlık Bakanlığı duyurdu: Kamuya dönüş için talep toplama süreci başladı – Tgrthaber

Ağustos 30, 2022 0 Yazar: admin

Tabip, uzman tabip ve uzman diş tabiplerinin atama kurası için talep sürecinin başladığı Sağlık Bakanlığı tarafından duyuruldu. 
2022 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası ile atanmak isteyen tabip, uzman tabip ve uzman diş tabipleri için talepler Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 29 Ağustos-6 Eylül’de Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden elektronik ortamda toplanacak.
Talep bildirimi Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemine (https://pbs.saglik.gov.tr/) e-Devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra açılacak olan “talep toplama ekranı” üzerinden istenilen bilgiler doldurularak kaydedilecek.
Bu ekrandan yapılacak talep bildirimi zorunlu olmayıp, sadece kadro açığı muhtemel yer tespiti çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılacak ve başvuru yerine geçmeyecek. Talep bildirmeyen kişiler de kuraya başvurabilecek.
Öte yandan Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinin yürürlüğe girmesinin ardından hastaneden ek ödeme alan uzman hekimler arasındaki ücret dengesizliğinin ortadan kaldırılmasıyla kamuya dönüşe ilgi arttı. Bakanlığa bu yöndeki talepleri içeren çok sayıda mesaj ve e-posta gönderildi.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler