Sağlık buluşmasında "bütünsel cilt yenileme" konuşuldu – Haber Peri

Ekim 1, 2022 0 Yazar: admin

Güneş ışınlarının etkisi, rüzgar ve deniz, yaz mevsiminde hepimizin cildini fazlasıyla yıpratıyor. Bu sebeple sonbaharın gelmesiyle cildi yenileme ihtiyacı meydana çıkıyor. Bu sebeple cildini yenilemek isteyenler ve cilt hakkında merak edilenler için Ulus’ta sağlık buluşması organize edildi. Infinity Regenerative Clinic Genetik ve Kök Hücre Koordinatörü Dr. Elif İnaç ve Medikal Direktörü Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver’in katılımıyla düzenlenen etkinliğe ilgi büyük oldu. Etkinlikte, cildi, bütünsel sağlık uygulamalarıyla yenileyebilmenin mümkün olabileceği konuşuldu.
Ulus’ta yer alan Infinity Regenerative Clinic’te yapılan buluşmaya Aslı Kuseyrioğlu, Ayşen Zamanpur, Ayten Danışman, Begüm Kütük, Çiğdem Elagöz, Çiler Geçici, Çimen Canveren, Ebru Gökçek, Ela Uysal, Handan Öney, Hande Tokmak Akgerman, İdil Lüleci, Mehtap Özge, Pınar Tezcan, Reyhan İpekel, Sedef İybar gibi isimler katıldı.
“Cildimiz vücudun dışarı açılan kapısı”
Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver etkinlikte yaptığı konuşmasında cilt sağlığında bütünsel yaklaşımın öneminden bahsetti. Cildin, vücudun dışarıya açılan kapısı olduğunu belirten Tanrıver, birinin cildini inceleyerek onun karaciğerinin nasıl çalıştığını anlamanın mümkün olduğunu söyledi. Ciltte ve saçlarda görülen sıkıntıların aslında var olan iç hastalıklara işaret ettiğini aktaran Tanrıver, “Rejeneratif, yani yenileyici ve gençleştirici tıp uygulamaları ile anti-aging odaklı işlemlerde hedeflenen; daha uzun ve sağlıklı bir yaşama sahip olmak. Bu odağın öncelikli amacı, bütünsel cilt yaklaşımı da dahil olmak üzere vücudun yalnızca tek bir bölümünü veya belli bir organını değil; bedeni bütünsel olarak sağlıklı hale getirmek” diye konuştu.
Kişiye özel tedavi çok önemli
Bütünsel cilt yaklaşımında kişiye özel tedavinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Dr. Elif İnanç ise, kişiye özel tedavilerin belirlenebilmesinin ilk adımının ise doğru bir cilt analizinden geçtiğini vurguladı. İnanç, “Cilt analiz sistemleri; lekeleri, kırışıklıkları, gözenekleri, kızarıklıkları ve güneş hasarlarını hücresel düzeyde tespit ederek ‘kişiye özel’ bir tedavi protokolünün oluşturulmasını sağlıyor” dedi.
 

Sitemizde bulunan yazı , video, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

source

Linkler