Sakarlık sandılar, kanser çıktı! 10 yaşındaki kızın hayatı son anda kurtuldu – Tgrthaber

Temmuz 24, 2022 0 Yazar: admin

35 yaşındaki Jackie Nelson, 10 yaşındaki kızı Ava’nın başının ağrıdığını söylemesini bir süre “sakarlık” olarak yorumladı. Ancak kızının şikayetini daha sık dile getirmesi ve rahatsızlanması üzerine şüphelenen annen Nelson, kızını hastaneye götürdükten sonra doktordan duydukları karşısında şoke oldu. Anne 10 yaşındaki kızının agresif bir kansere sahip olduğunu öğrendi. Küçük kız bir gün sonra acil bir şekilde ameliyata alındı.  
Kızının yaramazlıkla suçlayan anne, beyninde kanserli bir tümörün büyüdüğünü öğrenince yıkıldı. Üç kez hastaneye götürülen ve grip, nezle gibi bir enfeksiyon geçirdiği şüphe edilen kız,  Cross House Hastanesi’ndeki çocuk polikliniği kısmına sevk edildi. Yapılan MRI tetkikleri sonrasında bir tümör tespit edildi ve kendisine beyinde veya omurilikte oluşabilen agresif bir kanser türü olan yüksek dereceli glioblastoma teşhisi kondu.

İskoçya’nın Kilwinning kentinden bir bakıcı olan anne Jackie şunları söyledi: “Sürekli mide bulantısı ve baş dönmesinden şikayet etmeye başlayana kadar evde sakarlık yapıyormuş gibi görünüyordu” Ava, teşhisinin ardından bir ambulansla Glasgow’daki Queen Elizabeth Hastanesine götürüldü ve ertesi sabah beyin ameliyatı gerçekleştirildi. Doktorlar, tümörün beynine zarar vermeden önce oluşturduğu baskıyı ve zararı azaltmak için zamanla yarıştı. Ameliyat başarılı geçtikten sonra kemoterapi radyoterapi seansları için sevk edildi.

Ava’nın radyoterapisi, 5 Ağustos’ta sona erecek.  Üç çocuk annesi Jackie şunları söyledi: “Son iki ay fırtına gibi geçti ve Ava her şeyde çok cesurdu. Günlük radyoterapi görüyor ve tümörü küçültmek için kemoterapi tabletleri alıyor. Gelecek ay radyoterapisinin tümörü nasıl etkilediğini öğrenmeliyiz ve hepimiz bunun iyi haber olması için dua ediyoruz. Ava en sevgi dolu, pozitif kız ve harika bir kız ve onunla daha fazla gurur duyamazdım” dedi.  

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler