Savaşta roller değişti! Ukrayna taarruza geçti, Rus ordusu kaçıyor… – Tgrthaber

Eylül 11, 2022 0 Yazar: admin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in emri ile 24 Şubat sabahı başlayan savaş tüm şiddetiyle devam ediyor. Rus ordusu savaşın ilk gününde hedefini ülkenin başkenti Kiev olarak belirlemiş, aylarca süren mücadelenin ardından Ukrayna’nın kalbini düşürememişti. Daha sonra hedefini Ukrayna’nın doğusuna çeviren Rusya, Ukrayna ordusunun sert direşi karşısında bir süredir savunma pozisyona geçti.


Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar ise savaşta dengelerin değiştiğini ve Rusya’nın işgal ettiği bölgelerden sürüldüğünü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Bodnar paylaşımında, “Ukrayna Ordusu tüm cephe hatlarında aktif karşı saldırıya geçti” dedi.
Son günlerde Harkiv ve Herson bölgelerinde onlarca yerleşim yerinin Rusya’nın işgalinden kurtarıldığını belirten Bodnar, “Rus ordusu kaçıyor. Köy köy, şehir şehir topraklarımızı geri alıyoruz. Zafer bizim olacak!” ifadelerini kullandı.


Ukrayna Ordusu tüm cephe hatlarında aktif karşı saldırıya geçti. Son günde Harkiv ve Herson bölgelerinde onlarca yerleşim yeri işgalden kurtarıldı. Rus ordusu kaçıyor. Köy köy, şehir şehir topraklarımızı geri alıyoruz. Zafer bizim olacak! pic.twitter.com/dy3EZ991vn
Bodnar, Türkçe olarak paylaştığı mesajı ile birlikte bir video paylaştı. Videoda, Ukrayna askerinin cephe hatlarına ilerleyişi ve işgal edilen bölgelerde Ukraynalıların askerleri karşılamaları yer alıyor.
 

source