Selülit Giderici Doğal Krem

Selülit Giderici Doğal Krem

Temmuz 5, 2020 0 Yazar: admin

Selülit Giderici Karışım

Cilt yüzeyinde portakal kabuğu şeklinde kusurlar oluşmasına neden olan selülit problemi, kan dolaşımının yavaşlaması sonucu meydana gelmektedir. Sıkı pantolonlar, çoraplar ve topuklu ayakkabı kullanmak kan akışını engelleyerek yavaşlatır.

Kan dolaşımının yavaşlamasıyla yağ hücreleri hareketsiz kalarak portakal kabuğu görünümünü oluşturur. Selülitlerden kurtulmak için beslenmenize dikkat etmeli ve sizlere vermiş olduğumuz doğal tarifleri düzenli olarak kullanmalısınız.

Selülitleriniz için uygulayacağınız diyet programının bu iş için uygun bir diyet olduğundan emin olmalısınız. Uygun olmayan diyetlerle selülitleriniz daha da kötü bir duruma gelebilir. Selülitlerin zayıf kişilerde de oluşabildiğini unutmamalısınız. Selülitler, masa başı iş yapan ve gün içinde fazla hareket etmeyen kişilerde daha sık rastlanan bir sorundur.

selülit giderici doğal krem

Bacaklarda selülit oluşumu başladıysa bu durumda yürüyüş yapmak selülitleri giderecektir. En kolay egzersizler arasında bulunan yürüyüş, selülitlerin giderilmesinde etkilidir ve buna ek olarak yüzme ve bisiklet sürmek  de selülit tedavisinde yapabileceğiniz aktivitelerdendir.

Kan dolaşımını hızlandırmak için sadece yüzeye sürülen masaj yağları yetmez bu vereceğimiz yağ karışımını uygulayıp egzersiz yapmanız önemlidir.

Selülit Gideren Doğal Tarif

  • 12 damla kekik yağı
  • 10 damla portakal yağı
  • Yarım tatlı kaşığı susam yağı
  • Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 10 damla biberiye yağı

Bitkisel yağları bir araya getirip karıştırın ve elde etmiş olduğunuz karışımı püskürtmeli bir şişeye doldurun. Karışımdan bacaklarınıza püskürtüp masaj yapın ve yedirin. 30 dakika bekledikten sonra kabak lifi ile bacaklarınızı ovalayarak su tutun ve yıkayıp temizlenin. Haftada 2 kere düzenli olarak uyguladığınızda selülitlerinizde iyileşme sağlayacaktır. Püskürtmeli şişeyi serin bir yerde muahfaza edebilirsiniz.

Linkler