Selülite İyi Gelen Yağlar Nelerdir?

Selülite İyi Gelen Yağlar Nelerdir?

Kasım 5, 2020 0 Yazar: admin

Cildin altında genellikle kalça ve basenlerde bulunan selülitler hem sağlık açısından hem de estetik açıdan oldukça kötü bir durumdur. Selülit probleminden kurtulmak için aşağıda yazdığımız selülite iyi gelen yağları deneyebilirsiniz.

Selülite iyi Gelen Yağlar

Susam Yağı

Ciltte kalın derilerin dahi alt kısmına kolayca nüfus eden susam yağı düzenli ve sabırla kullanıldığında oldukça etkilidir. Susam yağını selüloitle bölgeye uygulayınız ve 20 dakika boyunca masaj yapınız. Daha sonra ılık su ile yıkayınız. Bu uygulamayı 10 hafta boyunca yapabilirsiniz.

Ardıç Yağı

Ardıç yağını selülitle bölgeye yedirdikten sonra tülbent ile sarabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 3 kez 2 hafta uyguladığınızda etkili sonuçlar alabileceksiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Yağ yakma özelliği olan üzüm çekirdeği yağı selüloitlere kıza zamanda etki etmektedir. Üzüm çekirdeği yağını haftada 2 kez 3 hafta uygulayabilirsiniz.

Jojoba Yağı

Jojoba yağını haftada 5 kez uygulayabilirsiniz Jojoba yağı daha zararsız ve yan etkisi olmayan bir yağdır. Jojoba yağını uyguladıktan sonra 1 saat cildinizde bekletebilirsiniz.

Limon Yağı

Limon asidik özelliği nedeniyle en etkili yağlardan birisi limon yağıdır. Limon yağı yakıcı özelliğinden dolayı bademyağı ile kullanılması daha uygun olacaktır. Limon yağını badem yağı ile uygulayıp 20 dakika masaj yapınız ve daha sonra ılık su ile yıkayınız. Limon yağını haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Buğday Yağı

Buğday yağını kil ile karıştırabilirsiniz. Bu şekilde selüloitle bölgelere maske kürü uygulayabilir ve daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı selüloitleri yok edici özelliğinin yanında cildi nemlendirmektedir. Selüloit yağını haftada 2 kez 4 hafta uygulayarak çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Portakal Yağı

Portakal yağı ile 1 yemek kaşığı sirkeyi karıştırıpselüloitle bölgelere masaj yapınız. Haftada 2 kez yapacağınız portakal yağını uyguladıktan 1 saat sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız.

Badem Yağı

Badem yağı içerisine 6 adet aspirin kırınız ve bir karışım elde ediniz. Bu karışımı cildinizde ki selüloitle bölgeler maske olarak uygulayınız. 60 dakikalık uygulama sonrası cildiniz ılık su ile yıkayınız. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Linkler