Serumlar kadar etkili ve doğal! Sarkmaları durdurduğu ortaya çıktı – CNN Türk

Ekim 14, 2022 0 Yazar: admin

14.10.2022 09:06

Araştırmalar, badem yağındaki E vitamini, belirli yağ asitleri ve diğer aktif bileşenlerin, cilt elastikiyetinde azalma, kırışıklıklar ve yaşlılık lekeleri gibi sorunlara neden olan serbest radikalleri nötralize etmeye yardım ettiğini gösteriyor. 
Doğal ve saf tatlı badem yağı cildinizde harikalar yaratabilir! Gece bakımınızın bir parçası olarak temizlenmiş ve nemlendirilmiş cildinizin üzerine uyguladığınızda kısa sürede farklı göreceksiniz. 
Yaşlanma karşıtı birçok aktif bileşeni bir araya getiren tatlı badem yağı, cildinizi için güçlü bir yenilenme sağlıyor. Düzenli kullanımda yaşlanma karşıtı destek sağlıyor, derin kırışıklıkları açıyor ve cildin elastikiyetini arttırıyor. 
KOLAJEN ÜRETİMİNİ ARTIRIYOR
Badem yağı faydaları arasında kolajen üretimini destekleyici özelliklerde bulunuyor. Bu da kırışıklık karşıtı etkiyi güçlendiriyor. Ciltteki sarkmaları kısa sürede toparlamak için tatlı badem yağının etkilerini ve nasıl kullanıldığını Posta.com.tr okurları için bir araya getirdik. 
Cilt hücrelerinizi yenilemek için pahalı serumlar kadar etkili doğal bir çözüm arıyorsanız, cilt bakımı için asırlardır kullanılan tatlı badem yağına güvenebilirsiniz. 
Cildinizde kullanacağınız tatlı badem yağının, saf olmasına, doğru koşullarda üretilmiş ve saklanmış olmasına ve doğal olmasına özen göstermelisiniz.
Tatlı badem yağı, cildinizdeki, lekeleri, kırışıklıkları ve sivilce izi gibi problemlerde hücre yenilenme hızını arttırarak daha pürüzsüz ve sorunsuz bir cilde kavuşmanıza destek olur.  
2010 tarihli bir araştırma, badem yağının cildin iyileşme sürecini hızlandırdığını ortaya koydu. 

NASIL KULLANILMALI? 
Yaşlanma karşıtı etkileri için tatlı badem yağını gece ya da gündüz kullanabilirsiniz. Tatlı badem yağının, zararlı UV ışınlarına karşı hafif bir koruma sağladığı bilinmektedir. 
Tatlı badem yağının komedojenik ölçeğindeki seviyesi 2’dir. Badem yağı, gözenekleri tıkamaz bu nedenle gece bakımında kullanılabilir ve tüm gece cildinizin yenilenmesini sağlamak üzere ciltte bırakılabilir. 
Mutlaka temizlenmiş cildinize uygulayın 
Banyo sonrası yumuşayan ve açık gözeneklere sahip cildinize uygulamak için idealdir. 
Her gün 3-4 dakika hafif masaj yaparak tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. 
Tatlı badem yağı, göz çevresine uygulanabilir. Ayrıca gözlerinizin altındaki koyu halkaları hafifletmeye ve göz altı şişkinliğini azaltmaya yardımcı olur.
TATLI BADEM YAĞININ CİLDE FAYDALARI
Cildi anında nemlendirir. Tatlı badem yağı içeriğindeki güçlü bileşenler cildin hızlı bir şekilde derinden nemlenmesini sağlar. 
Cildi anında besler ve cilt bariyerini güçlendirmeye destek olur. Tatlı badem yağının içeriğindeki vitaminler cildin beslenmesini sağlar. 
Ciltteki lekelerin ve izlerin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Tatlı badem yağının serbest radikaller üzerindeki etkisi, cildin yenilenme hızını artırır. Ciltteki izlerin ve lekelerin iyileşmesi kolaylaşır. 
Pürüzsüz bir cildi destekler. Gözenekleri tıkamayan bu doğal yağ, aynı zamanda antibakteriyeldir ve ciltte küçük sivilce ve pütürcüklerin oluşumunu engellemeye yardımcı olur. 
Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company. All Rights Reserved.

source

Linkler