Şifası çekirdeğinden gelen o mucize bitki: Kudret narı – Yeni Asır

Temmuz 25, 2022 0 Yazar: admin

Kudret narı, en eski zamanlardan bu yana mide hastalıkları, sindirim sistemi rahatsızlıkları ve cilt problemleri için tercih edilen şifalı bir meyvedir. Her türlü ortamda yetiştirebilen adı gibi kudretli bu meyve, mide hastalıklarından kanser hücrelerinin yayılmasını önlemeye kadar birçok hastalığa şifadır. Peki, kudret narı nasıl hazırlanır? Kudret narı ne kadar tüketilir? Bu sorulara cevap aradık…
Faydaları saymakla bitmeyen kudret narı meyvesi taze olarak tüketilmektedir. Tohumlarından yağ ve macun elde edilir. Mide, sindirim sistemi ve cilde faydası vardır.
Saksı, bahçe ve her türlü ortamda yetiştirilebilen kudret narı, çeşitli hastalıklar için adeta bulunmaz bir nimet haline gelmiştir. Günümüzde hastalıkların çoğalmasıyla birlikte, çeşitli ilaçlar kullanıp şifa bulamayan insanlar areyi alternatif tıpta aramaya başlıyorlar. Kudret narı da alternatif tıpta en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.
KUDRET NARININ FAYDALARI NELERDİR?

MİDE HASTALIKLARINA ŞİFA
Mide hastalıklarını yaşayan kişilere kudret narının iyi geldiği bilinmekte… Ana vatanı Hindistan olan bu bitki genellikle o bölgelerde mide hastalıkları için ilaç olarak kullanılıyor. Mide hastalığına sahip olan kişilerin, zeytinyağı ile beraber günde bir kaşık tüketmelerinin oldukça şifa sağladığı belirtiliyor.
KUDRET NARININ MİDEYE FAYDALARI NEDİR?
Mide, bağırsakla ilgili rahatsızlıkları önler ve tedavi eder. Ülser, kolit, gastrit, reflü, kabızlık, hazımsızlık, bağırsak tembelliği gibi sorunları gidermek için tüketilir. Mide ve bağırsakta bakteri üremesini önler, sindirim sistemi enfeksiyonlarını tedavi eder.
KABIZLIĞA BİREBİR
Kudret narı genellikle kabız ve sindirim sistemi problemlerinde kullanılır. Kudret narı bitkisini yine zeytinyağı ile karıştırıp aç karnına tüketmek kabızlığı birkaç saat içerisinde geçirmeye yardımcı olacaktır.
GRİBİ ÖNLER
Vücutta oluşan yanık ve küçük yaralara da kudret narının iyi geldiği bilinmektedir. Ancak yanıklarda kudret narını kullanabilmek için önceden cam bir kavanozda hazırlamış olmanız gerekir. Bir adet kudret narı meyvesinin çekirdeklerini çıkartın ve ezin. Lapa haline gelmiş olan kudret narını, bir cam kavanozun içerisine boşaltın. Cam kavanozun içerisine az bir miktar zeytinyağı ilave edin. Bu şekilde neredeyse 1 yıl kadar yanık ve yara tedavilerinde kullanabilirsiniz.

source