Siğil Bulaşıcı Mı Ve Başkasına Bulaşır Mı? Eldeki Siğil Nasıl Bulaşır – Hürriyet

Ağustos 9, 2022 0 Yazar: admin

Güncelleme Tarihi:
İnsan papilloma virüsü olarak da bilinen bu virüs, kısaca HPV olarak ifade edilir. Bu şekilde bir virüs grubundan ortaya çıkması ile birlikte, iyi huylu cilt oluşumları şeklinde bilinir. Genel olarak ise el ve ayaklar ile beraber yüz bölgesinde meydana gelen bir rahatsızlıktır. Ancak özellikle bu hastalık konusunda pek çok kişi bulaşıcı olup olmadığını merak ediyor. 
 Siğil Bulaşıcı mı? 
 Belli başlı bazı virüslerin sebep olduğu siğiller oldukça bulaşıcı hastalıklar içerisinde gelir. Siğil hastalığına sebep olabilecek olan virüsler direkt olarak kişiden kişiye bulaşabilir. Bazı durumlarda ise dolaylı şekilde havludan ya da tıraş bıçağı gibi birçok materyal üzerinden de bulaşma durumunu ortaya çıkarır. Özellikle tıp dünyasında son derece bulaşıcı hastalıklar olarak da ifade edilir. Bu sebepten dolayı mutlaka siğil hastalığı ile mücadele eden kişilerden mümkün olduğu kadar uzak durmak gerekir. Her ne kadar iyi huylu bir cilt rahatsızlığı olsa bile, bu durum bulaşıcı olarak oldukça yaygındır. 
 Siğil Başkasına Bulaşır mı? 
 Siğil hastalığının başkasına bulaşıp bulaşmadığı en merak edilen konular içerisinde geliyor. Bu doğrultuda insan insana direkt olarak bulaşan virüs hastalıkları içerisinde siğil gelir. En bulaşıcı virüs rahatsızlıkları arasında geldiğini ifade etmek mümkündür. Bununla beraber farklı materyaller ve eşyaları üzerinden temas yoluyla da bulaşan bir hastalıktır. Özellikle havlu ve tıraş bıçağı ile birlikte, kişisel eşyalar üzerinden direkt olarak bulaşma özelliği gösterir. Böyle durumlara maruz kalmamak için mutlaka siğil hastalığı ile mücadele eden kişilerden ve onların özel eşyalarından uzak durmak gerekmektedir. 
 Eldeki Siğil Nasıl Bulaşır? 
 İyi huylu cilt hastalığı olarak öne çıkan siğiller el ve ayaklar ile beraber yüz bölgesinde meydana gelir. Özellikle eller üzerinden çok ciddi bir bulaşıcı hastalık olarak ön plana çıkar. Böyle durumlarda ise hem temas yoluyla doğrudan kişiden kişiye geçerken, aynı zamanda eşyalar üzerinden de bulaşıcıdır. Tokalaşmak ve benzeri gibi temas üzerinden siğil bulaşıcı bir etki yaratabilir. Mutlaka böyle durumlarda temastan kaçınmak en önemli hususlar içerisinde yer alır. Çok hızlı ve güçlü bir şekilde bulaşan önemli cilt hastalıkları arasında bulunur.
 
Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberleri, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi http://hurriyet.com.tr ;Hurriyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler