Siğil Tedavisi Yöntemleri

Siğil Tedavisi Yöntemleri

Eylül 5, 2020 0 Yazar: admin

SİĞİL NASIL TEDAVİ EDİLİR

Siğil nasıl tedavi edilir en etkili yöntem ve siğil ilacı kullanarak siğil nasıl geçer konularına değinmeden önce siğil neden çıkar ve siğil nedir anlamamız gerekiyor.

Cilt hastalığı olan siğil bulaşıcı olduğu için kişiden kişiye yada kişinin vücudunda çeşitli yerlere bulaşabilir. Kötü bir görünüm oluşturan siğiller, ruhsal çöküntüye de neden olabiliyor.

Siğil Tedavisi Yöntemleri

Siğil tedavisinde en etkili yöntem olarak Kriyoterapi ile siğil dondurma işlemi öne çıkıyor. Siğilin üzerine azot gazı püskürtülerek -190 dereceye varan ısı nedeniyle siğil yakılmakta. Bir kaç seans sonrasında bu tedavi yöntemiyle siğilden kurtulmak mümkün. Seans ücreti olarak da ortalama 50 TL ödeyerek bu tedavi yönteminden faydalanabiliyorsunuz.

Bitkisel Siğil Tedavi Yöntemleri

Can sıkıcı siğillerden kurtulmak için bitkisel yöntemleri de kullanabilirsiniz. Azot tedavisi kadar etkili olmasa da doğal yöntemlerle de siğilden kurtulmak mümkün.

Muz Kabuğu Tedavisi

  • Muz kabuğu
  • Elma sirkesi
  • Tarçın
  • Kekik yağı

Siğilin oluştuğu bölgeyi elma sirkesi ile temizledikten sonra akşam yatarken tarçın serptiğiniz muz kabuklarını siğilli bölgeye sararak uyuyun. Sabah kalktığınızda muz kabuklarını söküp kekik yağı yada greyfurt yağını siğilli bölgeye sürün.

sivilce tedavisi

Limon Tedavisi

  • Elma sirkesi
  • 2 limon kabuğu
  • 1 tatlı kaşığı limon yağı

Limon kabuklarını rendeleyip temiz bir kap içerisine koyun. Elma sirkesini limon kabuklarının üstüne çıkacak seviyede kabın içine boşaltın. Karışımı serin bir ortamda 10 gün boyunca bekletip içine limon yağını ilave edin ve günde 3 kere siğil oluşan bölgeye sürün.

Sarımsak Tedavisi

  • 1 diş sarımsak
  • Lahana yaprağı

Havanda dövdüğünüz sarımsağı lahana yaprağının arasına koyarak siğil oluşan bölgeye sarıp 3 saat bekletin. Lahana yapraklarının sert olması halinde yaprakları haşlayarak yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Tedaviyi siğil geçene kadar her gün tekrarlayın.

Erken Tedavi Önemli

Çocuklarda ve genç yaşta olanlarda daha sık görülen siğil, zamanla kendiliğinden gerileyebildiği gibi tedavinin geciktirilmesi durumunda kontrol altına alınabilmesi daha güç olabiliyor. Genital bölgeler ve ağız içinde oluşan siğiller doktor kontrolünde tedavil edilmezse kanser oluşumu riski doğurmaktadır. Siğil görülen kişiler derhal doktora görünmeli ve bitkisel tedavi yöntemleri doktora danışılarak uygulanmalıdır.

Linkler