Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Haziran 22, 2020 1 Yazar: admin

Evde Sir Ağda Yapımı

Evde sir ağda uygulaması gayet basit ve etkili sonuç veren bir yöntemdir. Normal ağdadan daha avantajlı olan ve içeriğinde şeker bulunmadığı için tüyleri beslemeyen Sir ağda, düzgün kullanıldığı taktirde tüylerin zayıflamasına ve seyrelmesini sağlayacaktır.

Bayanların en çok tercih ettiği epilasyon yöntemi olan sir ağda, evlerde yada güzellik salonlarında kolaylıkla uygulanabiliyor. Erkekler tarafından da kullanılan sir ağda, sakallar dışındaki tüm bölgelere uygulanabiliyor.

Güneş yanığı, yara, sivilce gibi sorunları olan kişiler sir ağda uygulaması yaptırmamalıdır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan sir ağda, cilt hastalığı bulunan kişiler harici herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir.

ağda tarifi

Evde Sir Ağda Nasıl Yapılır?

  • Ağda işlemi öncesinde tüylerin alınacağı bölge temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Ağda işleminde hijyen önceliğiniz olmalıdır.
  • Yaz aylarında ve özellikle sıcak ortamlarda terleme yapabilecek bölgelere sir ağda uygulanmamalıdır. Terleyen bölgelere sir ağda uygulaması sonrasında nemlenmeye yol açabilmektedir.
  • Sir ağda, ısıtıldıktan sonra kontrol edilmelidir. Ağda, sıcağa yakın ancak eli yakmayan bir ısıda olmalıdır.
  • Akışkan kıvamdaki sir ağda ince bir tabaka halinde sürülmelidir.
  • Sir ağdanın ısısı cildi yakmayacak derecede olmalıdır.
  • Ağda işlemi için kullanılacak tüm ağdayı kaplayacak şekilde ve tüylerin üzerini iyide örtmelidir.
  • Ağda sürüldükten sonra tek hamlede ağda bezi kaldırılarak tüyler alınmalıdır.

Sir ağdalar konserve, kartuş ve tablet olmak üzere 3 farklı formda satılırlar. En rahat olanı kartuştur çünkü kendinden döner başlıkları ile rahat şekilde uygulanabilmektedir. Pudrasız ağdalar güçlü oldukları için bacaklarda rahatlıkla kullanılabilirler ancak hassas bölgelerde kullanırken acı verebilirler.

Ağda, mümkün oldukça ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Ağda kağıdı yada bezini ağdayı sürdükten hemen sonra üzerine yapıştırın. Ağdayı, cildinizi gererek, cilde paralel şekilde kılların çıkış yönünün tersine doğru tek seferde çekin. Ağda kağıdıyla cildinizde kalan ağda kalıntılarını tampon yaparak temizleyin. Sir ağda temizleme yağı, ağda işleminden sonra temizlenen cilde uygulanmalıdır. Yanma hissini azaltmak için ağda yapılan bölgeye nemlendirici losyonlar sürebilirsiniz.

Linkler