Sirke ile karıştırıp ayağınıza sürün! Toksinlerden 1 saat içinde arınacaksınız – Sabah

Eylül 11, 2022 0 Yazar: admin

Kına, güçlü pigment yapısı sayesinde cildinizi boyayan önemli bir madde. Aynı zamanda kısa sürede gösterdiği güçlü detoks etkisi, vücuttaki zehrin de atılmasını sağladığını düşündürüyor.
Elma sirkesi ise doğanın sunduğu en iyi ürünlerden bir diğeri. Hem besin olarak hem de günlük hayatınızda bolca kullanabileceğiniz bu ürün, kolesterolü düşürmekten kan şekerini dengelemeye, kilo vermeyi kolaylaştırmaktan enfeksiyonlara karşı korumaya kadar birçok etkiye sahip.

Kına ve elma sirkesini bir arada kullanmak ise oldukça farklı etkiler sunuyor. Uzun süre boyunca ayakta dolaşıyorsanız ve ayakkabının içinde ayaklarınız saatlerce havasız kalıyorsa istenmeyen birçok enfeksiyon ve mantar riskine karşı da savunmasız kalabilirsiniz. Kına ve elma sirkesi ise bu noktada öne çıkıyor.

2 yemek kaşığı kına ve 4 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırdıktan sonra ayak tabanlarınıza ve parmak aralarınıza sürebilirsiniz. Ayak üzerinde ve tırnaklarda uygulamaya ihtiyaç duyulmaz. Bu şekilde yaklaşık 2 saat bekledikten sonra ayaklarınızı iyice yıkayın. Böylece biriken bakteri virüs ve mantarlara karşı koruyucu bir etki oluşturabilirsiniz.
Tüm bu işlemleri uygulamadan önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekiyor. Tüm bu faydaların kişiden kişiye değişkenlik göstereceği unutulmamalı.

KINA FAYDALARI

source