Sirkenin saça faydaları nelerdir? – Haber61

Kasım 17, 2022 0 Yazar: admin

Sirkenin saça faydalarını ise oldukça fazla. Özellikle elma sirkesi saça faydalarını öğrendikten sonra düzenli olarak kullanmak isteyebilirsin. Peki saça sirke sürmek, tehlikeli mi? Saça nasıl sirke sürülür? Tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında!
1.Saçları daha canlı ve parlak gösterir
Sirke saça iyi gelir mi? Elma sirkesi ile saç temizlemek, saçların daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Fakat her elma sirkesi saç derisine iyi gelmeyebilir. Sirke ile saç temizlemek için organik elma sirkesi kullanmanı öneririz. 
Elma sirkesiyle saçlar nasıl yıkanır? Saçlarını şampuan ile temizledikten sonra bir bardak normal su, bir bardak elma sirkesi ile durulayabilirsin. Eğer hassas saç derisine sahipsen 2 bardak su ve bir bardak organik elma sirkesi tercih edebilirsin. 
Sirkenin saça faydaları nelerdir?
2.Saç derisini arındırır
Sirke saç bakımında oldukça faydalıdır. Bu nedenle de son dönemin popüler saç bakım ürünü saç sirkesi ürünlerinde de sıklıkla yer alıyor. Sirkeli su, saç derisinin arınmasına ve gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur. Spreyli şişeye sirkeli su ekleyerek saçlarına sirkeli su bakımı yapabilirsin. Banyo öncesi sirkeli suyu saç diplerine uygula. 20 dakika sonra banyo yaparak sirkeli suyu durula. Elma sirkesi saça faydaları gördükten sonra saçlarını hep elma sirklesi ile durulamak isteyeceksin. 
Sirkenin saça faydaları nelerdir?
3.Saç bitlerini temizler
Elma sirkesi ile bit temizleme de yapılıyor. Elmalı sirkeyi saça sürmek, bitlerin temizlenmesine yardımcı olur. Elma sirkesi ile bit temizlemek için elmalı sirke ve aynı orandaki suyu karıştır. Saç diplerine sirkeli suyu sür ve 2 saat bekle. Sürenin sonunda bit tarağı ile saçlarını tarayarak bitlerden kurtulabilirsin. Bite sirke doğal yöntem önerisi isteyenlere organik elma sirkesi ve organik beyaz sirke önerebiliriz. Saçta ölmüş sirkeleri bu karışımlarla temizleyebilirsin.
Sirkenin saça faydaları nelerdir?
4.Yağlı saç derisine iyi gelir
Sirkenin saça faydalarını en çok yağlı saç derilerinde görebiliyoruz. Aşırı yağlanan saç derisine sirke uyguladıktan sonra saçların sebum oranının dengelendiğini göreceksin. Yağlı saçlarını gün aşırı sirkeli su ile durulamanı öneririz.
Sirkenin saça faydaları nelerdir?
5.Saçları daha yumuşak gösterir
Sert ve zor şekil alan saçların varsa elma sirkesini saç bakımında kullanmaya başlamalısın. Saçlarına haftada 2 veya 3 kere sirke sürmek, yumuşacık ve parlak saçlara sahip olmanı sağlar. Saç bakımına sirke ekledikten sonra saçlarını taramak ve şekillendirmek daha kolay olacak. 
Sirkenin saça faydaları nelerdir?
6.Renk solmasını azaltır
Elma sirkesi saç kütiküllerini kapatmaya yardımcı olur. Böylece saç renginin canlılığını korur, renk solmasına engel olur.
Sirkenin saça faydaları nelerdir?
7.Dolaşık saç görünümüne engel olur
Düğümlenmeye veya karışmaya meyilli saçların varsa, geniş dişli bir tarak ve elma sirkesi yardımıyla dolaşık görünüme engel olabilirsin.
Sirkenin saça faydaları nelerdir?
8.Elektriklenmeyle savaşır
Elma sirkesi saçları yumuşatmaya ve kabarmayı uzak tutmaya yardımcı olur. Bu da onu kıvırcık  saçları olanlar arasında popüler bir seçenek haline getiriyor.
Sirkenin saça faydaları nelerdir?
saral
Trabzon HaberHaber61 Hakkında
Yıllardan bugüne kadar takipçilerimizin sayesinde Türkiye’nin en çok okunan bölgesel haber sitesi olma başarısını yakalayan Haber61, internet radyosu ve internet televizyonu atılımlarıyla da yine bir adım önde olduğunu ispatlamıştır. Sitemizde Trabzon haberlerinin yanı sıra Trabzonspor haberleri, Karadeniz, ve Türkiye’den gelişmelerin yanı sıra siyasi ve yaşama dair haberlere de yer verilmektedir. Bu bağlamda hiç bir siyasi düşünceye veya hiçbir kimseye taraf olmadan yolumuza ilerlerken açıkça tarafımızın yalnızca Trabzonspor olduğunu ilk günden bugüne vurgulamayı sürdürmekteyiz.
Habercilik anlayışımızı hızlı,doğru ve güncel bilgiler ışığında ilerleterek sizlere en doğru haberi ulaştırmanın çabası içerisindeyiz. Haber61 yalnızca Trabzon’dan değil yurdun dört bir yanından ve Dünya’nın bir çok ülkesinden takip edilmektedir. Yurt içerisinde büyük illerde temsilcilerimiz bulunmakla birlikte yine Avrupa’da da temsilcilerimiz yer almaktadır. Hergün onbinlerce kişinin ziyaret ettiği ve her ay 30 milyonu bulan sayfa gösterimiyle alanında zirvede bulunan Haber61 sizlere çok sayıda personeliyle hizmet etmektedir.
Spor, bölge haberlerini takip eden muhabirlerimizin yanı sıra canlı yayın aracıyla bölgeyi baştan aşağıya gezen canlı yayın ekibimiz haber peşinde koşmaktadır. Her gün yaklaşık 18 saat haber akışını kesintisiz sürdürerek hizmetini sürdüren Haber61 ayrıca 24 saat HD kalitesiyle Haber61 TV’den sizlere ulaşmaktadır.
Sosyal medyanın henüz yaygınlaşmadığı yıllardan itibaren dimdik ayakta duran Haber61, ne yazıkki habercilik yerine internetin hilelerini kullanarak bir yerlere gelmeye çalışanların sürekli saldırısına uğramaya devam etmektedir. Ancak Haber61, ucuz yolları deneyen bu kişilere her defasında heveslerini kursaklarında bırakmayı sürdürüyor. Gelişmiş server yapısıyla gücümüze güç katarak dimdik ayakta durmayı sürdürürken sizlerin habere ulaşma özgürlüğünü kimsenin kısıtlamasına hiçbir zaman izin vermeyerek yolumuza devam ediyoruz.
Haber61, kurulduğu 2006 yılından bugüne Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber konusunda gerek aldığı ödüllerle gerekse de habercilik anlayışıyla alanında lider olduğunu defalarca kanıtlamıştır.
Trabzon Hakkında
Karadeniz coğrafyası ve konumu ile Türkiye’nin önemli bölgeleri arasında yer almaktadır. Doğal kaynaklarından üretilen ürünlere kadar önem teşkil eden bu bölgenin halkı da sıcak kanlı insanları ile bilinen bir bölge oluşmaktadır. Karadeniz’in önemli şehirleri bulunmaktadır. Bu şehirlerinden bir tanesi de Trabzon şehridir. Trabzon geçmişi ile önemli bir şehir konumundadır.
Trabzon şehir gelişmiş olması ve sanayisi ile de ön planda yer alır. Sitemiz sayesinde şehirle alakalı bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehrin önemli yerlerini ve gezilmesi gereken yerleri de öğrenerek kendinize bir gezi planı çizebilirsiniz.Bu sayede şehir ile ilgili tüm güncel bilgilere kısa süre içerisinde ulaşım sağlarsınız.yöre insanları yardım ve dayanışmayı seven bir toplum olmaktadırlar.
Yardımlaşmayı ve dayanışmayı seven bir toplum olarak bilinen bu halk için her övgüyü hak ettiklerini söylemek yanlış olmaz. Ayrıca yöre halkı kendilerine has damak tadı ile bütün ülkenin beğenisini kazanmıştır. Karadeniz denizine has olan hamsi balığı ile birçok yemek çeşitleri bulunan bu yörede her sofrada özellikle kış aylarında hamsinin olmadığı bir sofra bulamazsınız.
Kadın erkek ayrım olmadan çalışan bir toplumdur. Kadınları da en az erkekleri kadar işçilik yapar ve gelir için evlerine katkı sağlarlar. Ayrıca kadınların çoğu yine çiftçilik yaparak geçim elde ederler. Bu açıdan bakıldığı zamanda yine çok başarılı bir toplum olduklarını söylemek yanlış olmaz.
Kışları çok fazla yağış alan bu bölgede gezmek için öncelikle Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan dışarı çıkılmamasında fayda vardır.Şehri dolaşmanın keyfini çıkarmak için her karışını gezmek ve tarihi eser yerlerini keşfetmek sizleri faklı diyarlara götürecektir.Yapılan araştırmalara göre ülke geneli olarak en çok doğal yapıya sahip olunan bu bölgede yaşam yaşı daha uzun olmaktadır. Yani yöre insanları ülke geneli olarak daha uzun ömürlü bir yaş oranına sahiptir. Sebebi ise bölge genelinin toprak ile ilgilenmesi ve çok fazla doğa ile iç içe olunmasından geldiği söylenmektedir. Bu sayede oldukça avantajlı olan bu bölgede yaşamak için gün sayan kişi ve bireylerin olduğu bilinmektedir. Ayrıca çok fazla yağış alan bir bölge olmasından ötürü toprak verimliliği ve zenginliği bakımından da diğer bölgelere oranla daha zengin bir toprak yapısı bulunur.
Trabzon'un en kapsamlı Trabzon haber sitesi. Son dakika Trabzon haberleri ve en güncel haberler Haber61.net'te.

source

Linkler