Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir

Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir

Temmuz 1, 2020 0 Yazar: admin

Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir

Daha çok yağlı ciltleri rahatsız eden sivilce izleri ve sivilce oluşumu, doğal cilt bakımı için kendinize ayıracağınız birkaç dakika ile sorun olmaktan çıkabilir. Sivilcelerin nasıl oluştuğu ve hangi durumlarda iz bıraktığını öğrenerek, uygulamaya devam ettiğiniz yanlışları düzeltebilirsiniz.

Cilt yapınıza uygun cilt bakım maskeleri ile cildinizdeki sorunlu yapıyı tedavi edebilir ve sivilce oluşmasını önleyebilirsiniz. Cildinizde kalan sivilce kızarıklıkları da yine doğal maskeler ile düzenli bir sürecin ardından giderilebilmektedir.

Sivilce İzleri Nasıl Oluşur?

Sivilce izlerinin ana sebebi sivilceleri el ile patlatmaktır. Bazı durumlarda ise kanlı sivilceler sıkılmasa dahi iz bırakabilmektedir. Yağlı cilt yapısına sahip kişilerde sivilce problemine daha sık rastlanır. Cilt yapısı gereği sivilce oluşumuna uygun ortam oluşmuş olur. Yağlı cilt yapısına sahip kişilerin cilt bakımına daha fazla özen göstermesi gerekir.

Cildinizdeki yağ ve nem oranını dengelemek için kaliteli cilt bakım ürünlerinden faydalanabilir yada evde doğal olarak hazırlayacağınız maskeleri kullanabilirsiniz. Evde hazırlanan doğal maskeler ile cildinin yağ ve nem oranını korumak isteyenler, aşağıda vermiş olduğumuz birkaç tarifi deneyebilirler.

sivilcelere ne iyi gelir

Sivilce İzlerini Geçiren Maskeler

Haftalık Sivilce İzi Maskesi

  • Elma (1 adet)
  • Limon (yarım)
  • Zeytinyağı (1 çay kaşığı)

Elmayı rendeleyin ve suyunu, limon suyu ile karıştırın. 1 çay kaşığı zeytinyağını da ilave edip bu karışımı cildinizdeki sivilce izi bulunan bölgelere sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlamaya devam ederek izlerinizden kurtulabilirsiniz.

sivilcelere ne iyi gelir

Peeling Etkili Sivilce İzi Maskesi

  • Maydanoz suyu (1 tatlı kaşığı)
  • Limon suyu (1 çay kaşığı)
  • Portakal suyu (1 çay kaşığı)
  • Frenk üzümü (1 çay kaşığı)

Listede bulunan malzemeleri karıştırıp bu karışımı cildinize sürün. Peeling etkili bu tarif ile cildinizdeki lekelerin görünümlerini azaltabilirsiniz. Maskeyi cildinizde 5 dakika beklettikten sonra yıkamalısınız. Haftada 1 kere tekrarlanabilir. Sivilce izlerini gidermek için kendinize uygun maske tarifleri seçebileceğiniz Sivilce İzleri Nasıl Geçer sayfamızda daha fazla tarif yer almaktadır.

sivilce nasıl önlenir

Sivilce Nasıl Önlenir?

Sivilce oluşumuna müsait bir cilt yapısına sahipseniz, cilt temizliğinize özen göstermelisiniz. Sabah ve akşamları aksatmadan yüzünüzü yıkamalısınız. Siyah nokta oluşumlarını düzenli olarak temizleyerek sivilcelere dönüşmeleri önleyebilirsiniz. Siyah noktaları temizlemek için bir tencere su kaynatın ve kaynadıktan sonra ocaktan alıp yüzünüzü buhara tutun. Suya fazla yaklaşmadan başınızı havlu yada tülbent ile örterek buharın tüm yüzünüze temas etmesini sağlayabilirsiniz. 10 dakika kadar buharda kaldıktan sonra cildinizdeki gözenekler açılacak ve siyah noktaların temizlenmesi kolaylaşacaktır. Siyah noktaları temizledikten sonra cildinizi tonikle tekrardan temizlemelisiniz.

Asitli ve şekerli gıdalardan fazla tüketmek sivilce oluşumuna sebep olabilir. Sağlıklı beslenmeye özen göstermeli ve düzenli olarak uykunuzu almalısınız. Elinizi sürekli yüzünüzde gezdirme alışkanlığı varsa bundan vazgeçmelisiniz.

Linkler