Sivilce Kızarıklığı Geçiren Doğal Tarifler

Sivilce Kızarıklığı Geçiren Doğal Tarifler

Aralık 23, 2020 0 Yazar: admin

Sivilce kızarıklığı nasıl geçer? Ciltte çıkan sivilcelerden dolayı oluşan kızarıklık zamanla kalıcı hale gelebilir, bu durumda korkmayın fixdiyet olarak sivilce kızarıklığını geçiren tarifleri sizler için veriyoruz.

Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Ciltte oluşan sivilceler kötü bir görünüme neden olur. Üstüne üstelik birde sivilceler kızardı mı ne yapsanız kapatamazsınız. Bir çok kişinin ortam problemi olan sivilce kızarıklıkları bitkisel yöntemlerle kolayca geçirilebilir.

Sivilce KızarıklığınıGeçiren Doğal Tarifler

Sivilce kızarıklıkları için herhangi bir uzmana görünmeden önce bu tarifleri uygulayın.

Sivilce Kızarıklığını Geçiren Aspirin Maskesi

  • Aspirin ( 2 – 3 tane )
  • Su ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanışı: Aspirinleri suyun içinde bir kaşık yardımı ile ezin ve karıştırın. Karışımı cildinizde sivilce olan kısımlara sürün. 2 dakika bekletin ve ılık su ile cildinizi temizleyin. Kağıt havlu ile cildinizi kurulamaya özen gösterin. Sivilce kızarıklığından kurtulmak için haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Sivilce Kızarıklığına Zeytinyağlı Çözüm

  • Tuz ( 4 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 3 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanışı: İki malzemeyi verilen ölçülerde karıştırın ve ciltte sivilce oluşan bölgelere sürün. 2 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi duru su ile iyice temizleyin ve kağıt havlu ile kurulayın. Haftada 1 kez uygulayın. Hassas cilde sahip olanlar 15 günde 1 uygulamalı.