Sivilceler iyi gelen doğal yağlar nelerdir? Yüzdeki sivilce nasıl geçer? – Posta

Ağustos 19, 2022 0 Yazar: admin

Doğal yağlar evde cilt bakım rutinlerine çok sık eklenir. Cildi besleyen, arındıran ve nem kazandıran bazı doğal yağlar sivilceleri de kurutuyor.
Sivilcelerin oluşmasını engelleyen yağlar, akne lekelerini de ortadan kaldırıyor. Peki, Sivilceler iyi gelen doğal yağlar nelerdir? Bu sorunun yanıtını Posta.com. tr okurları için araştırdık.
BİBERİYE YAĞI
Biberiye yağı antiseptik özelliği sebebiyle vücuttaki iltihaplara karşı çok etkilidir. Düzenli kullanılan biberiye yağı ciltte meydana gelen akne ve sivilceleri kurutur.
Genellikle saç diplerindeki iltihap için kullanılan biberiye yağının sivilceler üzerinde de etkisi vardır. Antiseptik içeriğe sahip olan biberiye yağı sayesinde cildindeki sivilce ve akneleri giderebilir, siyah nokta görünümünü azaltabilirsiniz. Biberiye yağı cilt lekeleri üzerinde de çok etkilidir.
Biberiye yağını doğrudan cildinize uygulamanız önerilmez. Bu nedenle 3-4 damla biberiye yağını 1 çay kaşığı jojoba yağı ile karıştırın ve sadece akneli bölgeye uygulayın. 5-10 dakika beklettikten sonra durulayın.
Kekik yağı cildi temizler ve gözeneklerde biriken yağ ve kirden cildi arındırır. Cilt üzerindeki mikropları öldürür. Bu sebeple özellikle akne kaynaklı kızarıklıkları azaltmada ve istenmeyen aknelerle savaşmak için sıklıkla kekik yağı kullanılabilir.
Kekik yağı sivilceler sonrasında oluşan lekeler üzerinde de çok faydalıdır. Cilt lekelerini açar ve daha eşit bir cilt tonuna sahip olmanızı sağlar.
Kekik yağı çok güçlü olduğu için mümkün olduğunca az kullanmak gerekir. Tek başına kullanımı ciltte tahrişe sebep olabilir. 9-10 damla zeytinyağı içerisine 2-3 damla kekik yağı ekleyin. Akneli bölgelere akşamları sürün. Sabah uyandığınızda cildinizi arındırın.
Lavanta yağı güzel kokusuyla cilt bakımında en sık tercih edilen doğal yağlar arasında yer alır. Lavanta yağı cilt kuruluğuna iyi gelir ve cildi nemlendirir
Bu özelliklerinin yanında akneli ciltlere de iyi geldiği bilinir. Siyah nokta ve aknelerin sebep olduğu koyu lekelerin görünümünü azaltma konusunda etkilidir. Lavanta yağı sivilcelerin tekrar oluşmasını engeller.
Lavanta yağını doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce yüzünüze nazik hareketlerle sürün. Sabah uyandığınızda cildinizi arındırın. Her gece bu uygulamayı tekrarlayın.
Bergamot yağı sivilceler üzerinde çok güçlü bir yağdır. Antiseptik özelliği sayesinde cildi temizler ve mikroplardan arındırır. Bu yağ genellikle, aknelerle savaşmak, aknelerin sebep olduğu lekeleri azaltmak için önerilir.
Bergamot yağı çok güçlü olduğu için doğrudan cilde uygulanması önerilmez. Bu sebeple, 5 damla bergamot yağını, bir çay kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla lavanta yağı ile karıştırın.
Bu karışımı, sivilcelerin olduğu bölgelere bir pamuk yardımıyla uygulayın. 5-10 dakika bekleyin ve cildinizi yağdan arındırın. Haftada 2-3 kez düzenli olarak cildinize uygulayın.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler