Sivilcelere Bitkisel Çözüm

Sivilcelere Bitkisel Çözüm

Haziran 26, 2020 0 Yazar: admin

Sivilceye İyi Gelen Bitkiler

Cilt problemleri arasında en sık rastlanan ve oldukça can sıkıcı olan sivilceler, bitkisel maske ve kürler yardımıyla kısa zamanda geçebilmektedir. Cilt yapınıza bağlı olarak sivilcelerin iyileşme süreleri de farklılık göstermektedir.

Sivilcelerinizden evde hazırlayabileceğiniz doğal tarifler yardımıyla kurtulmak isterseniz, sizlere vermiş olduğumuz sivilcelere iyi gelen bitkilerden faydalanabilirsiniz.

Sivilceleri Geçiren Bitkiler

Kırmızı Çalı Çayı

Sivilceleri giderme konusunda oldukça başarılı olan kırmızı çalı çayı, evde kolayca hazır hale getirilip kullanılabilmektedir. Büyük alışveriş merkezlerinde veya aktarlarda bulabileceğiniz bu bitki, bazı eczanelerde de satılmaktadır. Kaynamış suyun içine bir poşet kırmızı çalı atın ve suyun rengi kahverengiye dönene kadar bekleyin. Ardından poşeti sudan alarak sivilcelerinizin bulunduğu bölgelere gezdirerek sürün. 10 dakika kadar poşeti sivilceli bölgelerde beklettikten sonra cildinizi ılık suyla temizleyebilirsiniz. Haftada 3 kere kullanabilirsiniz.

Sivilcelere İyi Gelen Zerdeçal Tozu ve Nane Yaprağı

Karıştırılarak kullanıldığında sivilcelere iyi gelen bu bitkilerle etkili bir sivilce tedavisi yapabilirsiniz. Nane yapraklarını ezerek suyunu çıkartın ve bu suyun içine 1 çay kaşığı zerdeçal ilave edip karıştırın. Sivilceli bölgelere karışımı yedirip 10 dakika kadar bekleyin ve son olarak cildinizi ılık suyla yıkayıp temizleyin.

Sivilceler İçin Güvercin Ağacı ve Lahana Bitkisi

Güvercin ağacı bitkisi ve lahana yapraklarını robottan geçirip içine 1 çay kaşığı limon suyu ilave edin. Sivilceli bölgelere sürüp 15 dakika kadar bekleyin ve ardından ılık suyla yıkayıp temizleyin.

Sivilceler İçin Aloe Vera

Sivilceler İçin Aloe Vera

Cildi temizlemek ve nemlendirmek için kullanılan aloe vera bitkisi, sivilce sorunu yaşayan kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Sivilcelerdeki iltihabı alan bu bitki, sivilce oluşumunun yayılmasını önler ve sivilceleri tedavi eder.

Sivilceler İçin Gül Suyu

Tonik olarak bayanların tercihi olan gül suyu, ciltteki fazla yağ ve kiri uzaklaştırmaktadır. Akşamları cildinizi temizledikten sonra gül suyu kullanarak sivilce oluşumlarını azaltabilirsiniz. Aşırı derece sivilce problemi yaşayan kişiler günde 2 yada 3 kere gül suyu ile ciltlerini temizleyebilirler.

Linkler