Sivilceleri 30 dakikada yok ediyor! En iyi doğal sivilce tedavisi – Posta

Ağustos 22, 2022 0 Yazar: admin

Akne ve diğer cilt sorunlarını önlemek için uygun cilt bakım alışkanlıklarını dini olarak gözlemleseniz bile, her zaman bir sivilce patlaması olasılığı vardır. 
Bu gibi durumlarda, sivilcelerle savaşan tedavilere ve can sıkıcı sivilceleri hızla iyileştirmeye yardımcı olan hızlı etkili bileşenler içeren ürünlere güvenebilirsiniz. 
İşte bu amaç için en iyi bileşenlerden bazıları:
Salisilik asit, cilt için çeşitli faydalı etkiler elde etmek için kozmetik ve terapötik formülasyonlarda en yaygın olarak kullanılan hidroksi asitlerden biridir. Farklı cilt bozukluklarını tedavi etme yeteneği 2000 yıl öncesine kadar bilinmektedir. Günümüzde salisilik asit sivilce için en popüler bileşenlerden biridir.
Salisilik asidin inatçı sivilceler için etkili bir çözüm olmasının nedenlerinden biri de komedolitik özelliğidir. Bu, ciltte komedon oluşumunu veya yağ ve cilt hücreleri bir gözenek içinde sıkışıp kaldığında oluşan sivilcelenmeleri ve lekeleri engelleyebileceği anlamına gelir.
Salisilik asit, cilt yüzeyinin altına nüfuz ederek, gözeneklerdeki fazla sebumu temizleyerek ve yağlılığı azaltarak çalışır.
Komedolitik özelliğinin yanı sıra salisilik asit, ciltteki nem miktarını artırarak ve cilt hücrelerinin birbirine yapışmasına neden olan maddeyi çözerek çalışan keratolitik bir özelliğe de sahiptir. Salisilik asidin keratolitik etkisi sayesinde akne oluşumları kolaylıkla minimize edilebilir.
Salisilik asit çalışmaları, bu özelliklerin akne lezyonlarının sayısını azaltmak için nasıl etkili bir şekilde çalıştığını göstermiştir .
Kükürt, Kleopatra zamanından beri akne tedavisinde kullanılan doğal, metalik olmayan bir elementtir.
Sivilceyi çok kısa zamanda rahatlatır ve iyileşmesini sağlar.
Akne ile mücadele etkileri, antibakteriyel, anti-inflamatuar ve kurutma etkilerine bağlanabilir.
Kükürt, losyonlar, köpükler, yıkamalar ve ayrıca reçeteli ve reçetesiz maskeler gibi farklı cilt bakım ürünleri formlarında mevcuttur.
İster tek başına ister salisilik asit gibi diğer bileşenlerle birlikte kullanılsın, kükürt akne lezyonlarının dökülmesine yardımcı olur ve rosacea ve dermatit gibi diğer cilt rahatsızlıklarının tedavisinde faydalıdır.
Uçucu yağlarla ilgileniyorsanız, sivilceleri gidermek için lavanta yağına güvenebilirsiniz.
Lavanta yağı, dermatolojik durumları ve akne gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılabilecek birçok esansiyel yağdan biridir.
SİVİLCE BAKTERİLERİNİ 5 DAKİKADA ÖLDÜRÜYOR
Sivilcelere neden olan Propionibacterium acnes’e karşı 10 bitkisel yağın antibakteriyel aktiviteleri üzerine 2010 yılında yapılan bir çalışmada, lavanta yağının en güçlü bakterisidal aktivitelerden birine sahip olduğu bulunmuştur .
Araştırma ve deney sonuçları, lavanta esansiyel yağının sadece 5 dakika sonra P. acnes’i tamamen öldürdüğünü gösterdi.
Lavanta yağı da cilde naziktir ve diğer reçetesiz akne tedavilerinin aksine aşırı kuruluk ve tahrişe neden olmaz. 
Yeşil çay, biri akne tedavisi olmak üzere birçok cilt yararı sağladığı tespit edilen birçok bitki özünden biridir.
Yeşil çay, akneden kurtulmaya yardımcı olan antimikrobiyal ve antienflamatuar özellikler içeren polifenoller içerir.
Araştırmalar ne diyor?
Topikal ve oral kullanım için çay polifenolleri üzerine yapılan son çalışmaların gözden geçirilmesi, akne ile mücadelede umut verici sonuçlar ortaya koydu.
Topikal bir formülasyondaki çay polifenollerinin sebum salgısını dengelemede ve aknenin genel tedavisinde nasıl faydalı olabileceğini gösteren kanıtlar var .
Kil mineralleri veya doğal killer antik çağlardan beri çeşitli tıbbi ve cilt bakımı amacıyla kullanılmıştır .
Kil minerallerinin akneye karşı iyileştirici etkisi, yüksek emme kapasitesine ve içeriğindeki minerallere bağlanabili.
Kil mineralleri ciltteki nemi ve kirleri emerek ve emerek, cilt yüzeyini temizlemeye ve yenilemeye ve topikal lekelerin iyileşmesine yardımcı olmaya çalışır .
Papatya, antik çağlardan beri bitkisel ilaçlara en çok güvenilenlerden biridir.
Anti-inflamatuar, antioksidan, antibakteriyel ve hafif büzücü özellikleri nedeniyle akne ve diğer cilt tahrişlerinin tedavisinde etkili bulunmuştur
Papatya, kızarıklığı ve iltihabı hemen azaltmak ve sivilceleri kurutmak için yaygın olarak kullanılan topikal bir krem ​​olan hidrokortizona etkili bir doğal alternatiftir.
Bir çalışma, papatyanın topikal uygulamasının %0,25 hidrokortizon kremine göre yaklaşık %60 etkili olduğunu bulmuştur .
Akne tedavisinde en yaygın kullanılan doğal bileşenlerden biri, antimikrobiyal , antioksidan ve antienflamatuar etkiler üreten sulu bir bitki olan aloe vera’dır.
Aloe vera bakterilerle savaştığı ve iltihabı azalttığı için birçok sivilce tedavisinde bulunur .
Aloe veranın kendi başına etkili olmasının yanı sıra, diğer geleneksel akne tedavilerinin etkinliğini de arttırdığı bulunmuştur.
Kendi hazırladığınız bir karışıma güvenmek yerine, akne tedavisi için bilimsel olarak kanıtlanmış, yukarıda belirtilen doğal bileşenleri içeren cilt bakım ürünlerini kullanmak en iyisidir. 
En etkili botanik bileşenlerin doğru konsantrasyonlarını içeren ürünler, yalnızca mevcut sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda gelecekteki sivilceleri de önleyebilir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler