Sivilceleri kurutuyor, izleri yok ediyor! – Posta

Eylül 5, 2022 0 Yazar: admin

Sivilceler sadece ergenlik döneminde ortaya çıkmaz. Zaman zaman herkes sivilce ve akne sorunuyla karşı karşıya kalabilir.
Sivilceleri kurutmak için çeşitli doğal yöntemler bulunsa da bazı doğal yağlar bu konuda çok daha başarılı oluyor. Sivilceleri iz bırakmadan geçiren doğal yağları merak ediyorsanız bu yazımıza mutlaka göz atın.
KUŞBURNU YAĞI
Kuşburnu yağı gözenekleri yağ ve kirden arındırır ve derinlemesine temizler. Gözenekleri temizlediği için sivilce, akne ve siyah nokta gibi cilt problemlerini engeller. Kuşburnu yağı ayrıca cildi nemlendirir ve daha güçlü hale getirir. Kuşburnu yağını doğru ve düzenli kullanarak kusursuz bir cildiniz olabilir.
Kuşburnu yağını parmak uçlarınıza dökün ve elinizde hafifçe ısıtın. Cildinizin sivilceden etkilenmiş bölgelerine masaj yaparak iyice yedirin. Bu yağı her gün cildinize uygulayabilirsiniz.
Kekik yağı, antiseptik özelliği sayesinde cildinizin altında yatan enfeksiyonu tedavi ederek cildi rahatlatır.
Ayrıca cildinizin yağ üretimini dengeleyerek cildinizi ölü deri hücrelerinden arındırır. Sivilceleri kurutarak yeniden oluşmasını engeller.
Kekik yağını ve zeytinyağını karıştırın ve sivilcelerin üzerine sürün.
Cildinizde biraz beklettikten sonra durulayın.
Kekik yağını cildinize her gün günde 2 kez uygulayabilirsiniz.
Çay ağacı yağı birçok kozmetik ürünün içerisinde de yer alıyor. Özellikle sivilce ve akne gibi cilt problemlerinin çözümden çok sık kullanılıyor.
En güçlü antioksidanlardan biri olan çay ağacı yağı düzenli kullanıldığında sivilceleri kurutuyor ve tekrar oluşmasını engelliyor.
Ayrıca sivilce izlerini de gidererek daha eşit bir cilt tonuna sahip olmanıza yardımcı oluyor. Bir pamuğa 2 damla çay ağacı yağını damlatın ve sorunlu bölgenize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra cildinizi durulayın.
Lavanta yağı, cildi nemlendirir. Cilt hücrelerini onararak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
Ciltteki iltihaplanmayı azaltır. Sivilceleri tedavi eder. Lavanta yağı sayesinde hem sivilcelerden kurtulacak hem de aromaterapi gücü ile cildinize etkili bir masaj yapacaksınız.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source