Sivilcelerle ilgili tüm bildiklerinizi unutun! Sivilcelerin asıl oluşum nedenini öğrenince çok şaşıracaksınız – KARAR

Ağustos 27, 2022 0 Yazar: admin

Cildin orta tabakasında bulunan sebum yani yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra bakterilerle inflame olması sonucu ortaya çıkması durumuna sivilce denir. Bu zamana kadar sivilce hakkında çok şey konuşuldu. İşte sivilce hakkındaki efsaneler…
Sivilceyi ne kadar patlatmak isteseniz de yapmamalısınız. Dermatologların, estetisyenlerin ve hatta annelerimizin bile sivilceleri patlatmamamızı tavsiye etmelerinin nedenleri var.
Aşırı yağ ve kir birikmesi kötü bir enfeksiyona neden olabilir. Sivilceler çekici olmasa da, iltihaplı bir sivilcenin verdiği rahatsızlık önümüzdeki günlerde daha kötü hissetmenize neden olur. Ayrıca, sıkmaya çalışırsanız sivilce büyüyebilir ve eskisinden daha kötü hale gelebilir. Bu nedenle, cilt bariyerinize saygı duyuyorsanız, bu sivilcelere dokunmayı düşünmeyin bile. Açıkça söylemek gerekirse, sivilcelerle ilgili doğru olmayan birçok efsane ve inanç vardır. Evet, cildinize bakmazsanız sivilceleriniz olur, ancak cildinizi yağlı hale getireceği için bazı yiyeceklerden kaçınmanızı tavsiye eden hiç kimseyi dinlemeyin. Su alımımızı artırmak da sayamayacağımız kadar çok duyduğumuz bir klişe.
İşte cildinizi gerçekten iyileştirmenize yardımcı olacak bazı sivilce efsaneleri.
basliksiz-5.jpg
Pek çok kişi sivilce ” hazır ” göründüğünde sıkılabileceğini düşünüyor, bu da tamamen irinle dolu olduğunu gösteriyor. Bunu yapmak aslında oldukça zararlıdır. Bir sivilce yok olma eşiğinde olsa bile, birçok uzman sivilceleri patlatmanın iz bırakabileceğini ve hatta daha fazla sivilce oluşumunu teşvik edebileceğini düşünüyor.
basliksiz-6.jpg
Çoğu zaman sivilceler ergenlik belirtisidir. Aslında sivilcelerin 11 ile 30 yaş arasındakilerin %80’inde meydana geldiği gözlemleniyor. Ama yine de sivilcelerin herkesi aynı şekilde etkilemediğine inanan birçok kişi var. Ergenlik döneminde sivilceleri bırakmış olsalar bile, bazı insanlar 30’lu, 40’lı ve 50’li yaşlarında sivilcelerini tekrar geliştirebilir.
basliksiz-7.jpg
Bir sivilce yüzünüze bakana kadar görmeseniz bile, birdenbire ortaya çıkmazlar. Gözeneklerin tıkanmasıyla başlayıp bakteriyel kaynaklı iltihaplanma ile biten bir süre içinde gelişir. Bir sivilcenin oluşması için, kaybolması için olduğu kadar zamana ihtiyaç vardır.

basliksiz-8-001.jpg
Kulağa ne kadar iyi gelse de, ne yazık ki doğru değil. Araştırmalar, dört ila altı hafta boyunca uzun süreli bir rutin veya tedaviyi takiben cildinizin görünümüne fayda sağlamaya başlayabileceğini gösteriyor. Cildin tamamen temizlenmesi biraz zaman alabilir. Olumlu değişiklikler görürseniz, yeni kesintileri önleyebileceği için aynı rutine devam edin.

basliksiz-9.jpg
Sivilceler, kötü hijyen, cilt bakımı uygulamaları ve kötü beslenme alışkanlıkları gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Birisi yüzünü ne kadar sık ​​yıkarsa yıkasın sivilce gelişebilir. Aşırı temizlik cildinizin sağlığını daha da bozar. Hormonların da görünümlerinde çok önemli bir rol oynadığını unutmayın.

basliksiz-10.jpg
Sivilcelerin en belirgin olduğu yer yüz olabilir, ancak vücudun göğüs, sırt, bacaklar, uyluklar ve daha fazlası gibi diğer kısımları da sivilcelere karşı hassastır. Vücuttaki sivilcelerin birden fazla bölgede oluşması durumunda tedavi edilmesi daha fazla özen gerektirir.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler