Sivilceli ciltler için günlük cilt bakım rutini – Posta

Temmuz 13, 2022 0 Yazar: admin

Sağlıklı, temiz ve parlak bir cilt ne kadar uğraşsak da bazen istediğimiz sonucu alamayabiliyoruz. Özellikle yağlı ve sivilceli ciltler için bakım yapmak diğer ciltlere göre biraz daha zorlu olabiliyor. Bu sebeple sivilceli ciltlere sahip olanlar daha özenli davranmak durumunda kalıyor. Sivilcelerle baş etmek ve yeni oluşumlarını engellemek için en doğru cilt bakım rutinini oluşturmak gerekiyor.
SİVİLCELİ CİLDİ ÖZENLE TEMİZLEYİN
Sivilce zaman zaman herkesin karşılaştığı ve başına dert olan cilt sorunlarının başında geliyor. Ergenlik dönemiyle ortaya çıkan ve dönem dönem yetişkinlerde görülen sivilcelerle mücadele etmek zor olsa da bir kaç basit kurallar kurtulabilmek mümkün. Genelde cildin fazla sebum üretmesiyle ve gözeneklerin tıkanmasıyla ortaya çıkan sivilcelerle baş edebilmenin en temel kuralı doğru temizlik yönteminin uygulanması.
SİVİLCELİ CİLT TEMİZLİĞİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Sivilceli ciltler aynı zamanda hassas ciltlerdir. Hassas ciltlere bakım yapılırken de nazik davranılmalı.
Eğer sivilceli cildinizi sert ve çok fazla kurutucu özelliğe sahip ürünlerle temizlerseniz geri dönüşü olmayan kızarıklıklara ve daha fazla artan sivilcelere sebep olabilirsiniz.
Sivilceli ciltler özel olarak bakım isteyen ve istikrarlı bir şekilde bu bakımların uygulanması gereken ciltler. Eksiksiz bir bakım için günlük olarak yüz temizleme ürünlerinden, toniklerden, nemlendiricilerden, peeling ürünlerinden ve yüz maskelerinden yararlanılmalı.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler