Siyah Nokta Nasıl Geçer?

Siyah Nokta Nasıl Geçer?

Haziran 27, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

Siyah Nokta için Bitkisel Maskeler

Sık rastlanan cilt problemleri arasında bulunan siyah noktalar, cilt yüzeyinden temizlenmedikleri taktirde sivilce oluşumuna neden olabilmektedirler. Cilt tarafından üretilen yağ ve dışardan bulaşan kirler nedeniyle cilt gözenekleri tıkanır ve bu şekilde siyah noktalar oluşur.

Ergenlik döneminde hormonlar nedeniyle yağ bezleri büyür ve cildin yağ üretimi artar. Bu durum, sivilce oluşumunda da önemli bir etkendir. Deri altında oluşan noktalar beyaz renkte olup, tıkanmanın tam olmadığı durumlarda siyah renkli bir tıkaç oluşur.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah Noktalar İçin Kil Maskesi

  • Su
  • Limon suyu (1 tatlı kaşığı)
  • Kil (2 yemek kaşığı)

Listede yer alan malzemelerden kil ve limon suyunu bir araya getirin ve su ilave edip maske kıvamına getirin. Hazır hale gelen maskeyi göz çevresine fazla yaklaşmadan cildinize sürün. Maskenin cildinizde kuruması için bir müddet bekleyin. Kuruduktan sonra suyla yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere uygulandığında siyah nokta oluşmasının önüne geçer.

Bitkisel Siyah Nokta Temizleme

  • Domates (yarım)
  • Un (1 yemek kaşığı)

Domatesin yarısını rendeleyin ve püre kıvamına gelene kadar un ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi yüzünüze sürüp 5 dakika kadar bekleyin. Son olarak maskeyi suya yıkayıp cildinizden temizleyin. Haftada 1 kere düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Siyah Nokta Temizliği

Cildinizdeki siyah noktaları temizlemek için kullanabileceğiniz etkili yöntemlerden biri buhar banyosudur. Buhar banyosuyla cildiniz yumuşayıp gözenekler esnek hale geldiğinde, gözeneklerin içinde biriken yağ ve kirler kolayca temizlenecektir.

siyah nokta nasıl geçer

Siyah Noktalardan Nasıl Korunuruz?

Siyah nokta probleminden kurtulmak için cilt temizliğine önem verilmelidir. Cilt temizleyici ürün seçerken alkol ve parfüm içermediğine, gözenekleri tıkamayan özellikte olduğuna dikkat etmelisiniz. Temizleyiciyi cildinize sürdükten sonra ılık su ve parmaklarınız yardımıyla temizleyiciyi köpürtün. Ardından yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir bezle kurulayın. Sıcak su, cildinizi tahriş edecek havlu yada kese gibi nesneler kullanmayın.

Yastık kılıfınızı düzenli olarak değiştirmeyi unutmayın. Akşam yatmadan önce, varsa makyajınızı çıkarmalı ve yüzünüzü yıkayıp uyumalısınız. Açık havaya çıkacağınız zaman mevsim ayırt etmeksizin güneş koruyucusu kullanmalısınız. Yukarıda vermiş olduğumuz maske tariflerini kullanarak siyah noktalarınızı temizleyebilir, yada siyah nokta çıkarıcı bantlardan faydalanabilirsiniz. Burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmak için pratik bir yöntemdir. Sağlıklı beslenmeye, gün içinde 8 bardak su içmeye dikkat etmelisiniz. Yağlı ve şekerli gıdalardan bir süreliğine uzak durmalısınız.


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler