Siyah noktalar nasıl geçer? Evde siyah nokta temizleme nasıl yapılır? – Posta

Eylül 14, 2022 0 Yazar: admin

Siyah noktalar, derinleştikçe kararır ve ciltte kötü bir görünüme neden olur. Onları sıkarak hemen kurtulacağınızı zannediyor olabilirsiniz ancak büyümüş gözeneklerin kapanması zaman alacaktır. Evde siyah noktaları temizlemek mümkündür. Yüzdeki siyah noktaları geçirmek düzenli bakım ve özel bir temizlik gerektirir. Peki, siyah noktalar nasıl geçer? 
YÜZDEKİ SİYAH NOKTA OLUŞUMU NASIL ENGELLENİR?
Yüzdeki siyah noktalar oldukça can sıkıcı olabilir ancak onları geçirmesi aslında sandığınızdan çok daha kolay. Bunun için biraz sabır ve evde siyah nokta temizleme yöntemlerini düzenli uygulamak yeterli olacaktır. 
Peki, siyah noktalar nasıl geçer? İşte ipuçları ve doğal yöntemler…
 
Yüzdeki siyah noktaların en büyük nedeni yağlı ciltler ve yetersiz ya da yanlış temizleme yöntemleridir. 
Siyah noktalar için doğru bir cilt bakımı oluşturun 
EVDE SİYAH NOKTA TEMİZLEME
Evde siyah nokta temizleme için doğru temizleyiciler ve ürünlerle oluşturulmuş bir cilt bakımına ve siyah noktaları temizlemeye yönelik yardımcı ürünlere ihtiyacınız olacak. 
Siyah noktalardan tamamen kurtulmak 5-6 ay alabilir ancak görünümü çok daha kısa sürede iyileşmeye başlayacaktır. 
Siyah noktalardan tamamen kurtulmak için doğru bakımın sürekli olarak uygulanması önemlidir ancak endişelenmeyin. Gözenekler küçültükçe siyah nokta oluşumu ciddi anlamda azalır. 
Siyah noktalar evde nasıl temizlenir?
 
 
Siyah nokta oluşumunu azaltan bakım nasıl yapılır?
Sıkılaştırıcı ve nemlendirici serumlar siyah noktalı ciltler için idealdir. Hiyarülorik asit veya C vitamini içeren serumlar tercih edebilirsiniz. 
Salisilik asit içeren bir gece serumu ile cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz.  Bu aktif bileşen gözeneklerin açılmasına ve yeni sivilce ve siyah nokta oluşumunun önlenmesine yardımcı olur.
Yağlı bir cildiniz olsa bile temizlik sonrası cildinizi nemlendirmelisiniz. Bunun için su bazlı bir nemlendirici tercih edin. 
Serum uygulamasından sonra cildinize nemlendirici sürün. 
Günlük olarak güneş kremi kullanmak oldukça önemlidir ancak siyah nokta problemi yaşıyorsanız akşam bakımınızda cildinizi güneş kreminden iyice arındırmalısınız. 
Siyah noktalar için en çok tercih edilen doğal maskeler ise aktif kömür ve pirinç unu ve limon ile yapılan maskelerdir.
Siyah noktalara karşı doğal maskelerle ilgileniyorsanız; Siyah noktalara evde çözüm doğal maskelere göz atabilirsiniz. 
Peki, burundaki siyah noktalar nasıl geçer?
 
Burundaki siyah noktalar temel de genişlemiş gözenekler, kirli hava ve iyi temizlenmemiş cilt nedeniyle oluşur.  Burundaki siyah noktaları azaltmak için bölgesel bakım yapmaya başlamalısınız. 
Siyah nokta bantları, siyah noktaları nazikçe temizler ancak gözeneklerin sıkılaşması çok önemlidir. 
Siyah noktalar rahatsız edicidir ancak genellikle ciddi bir sağlık sorunu ortaya çıkartmaz. Düzenli bakımla biraz zaman alsa da siyah noktaların oluşumunu engelleyebilir ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. 
 
Çenedeki siyah noktaları temizlemek burun bölgesine göre daha zordur. Bu bölge daha yumuşaktır ve burada oluşan siyah noktalar daha derin olabilir. 
Gün boyu eliniz çenenizdeyse ya da sık sık elinizi çenenize götürüyorsanız siyah noktaların artmasına neden olursunuz. 
Çenedeki siyah noktaları geçirmek için doğru bir cilt temizliği çok önemlidir. 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler