Son dakika! Bakan Koca açıkladı: Patlamada yaralanan 58 vatandaş taburcu oldu – Tgrthaber

Kasım 15, 2022 0 Yazar: admin

Türkiye İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırı ile yıkıldı. 6 kişinin hayatını kaybettiği hain saldırıda 81 kişi ise yaralandı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından Taksim‘deki hain saldırıda yaralanan ve hastanede tedavi altında bulunan vatandaşların son durumunu açıkladı.
Bakan Koca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
Tedavisi tamamlanıp taburcu olan yaralıların sayısı 58’e ulaştı. Tedavisi devam eden 17 yaralı serviste, 6 hasta ise halen yoğun bakımda. Sağlık çalışanlarımız sizlere iyi haberler verebilmemiz için elinden geleni yapıyor.”


81 YARALININ SAĞLIK DURUMU
Tedavisi tamamlanıp taburcu olan yaralıların sayısı 58’e ulaştı. Tedavisi devam eden 17 yaralı serviste, 6 hasta ise halen yoğun bakımda. Sağlık çalışanlarımız sizlere iyi haberler verebilmemiz için elinden geleni yapıyor.

İstanbul’u kana bulayan ve Türkiye’yi hüzne boğan saldırı 6 canımızı bizden kopardı. 
Saldırıda hayatlarını kaybedenlerin isimleri;
Arzu Özsoy ile kızı Yağmur Uçar, Yusuf Meydan ve kızı Ecrin Meydan, Adem Topkara ile eşi Mukaddes Elif Topkara..
Saldırıda 38 yaşındaki Arzu Özsoy, kızı 15 yaşındaki Yağmur Uçar ile İstiklal Caddesi’nde yürürken hayatlarını kaybetti.  Hayatını kaybeden Yağmur Uçar’ın babasının ise ünlü oyuncu Nurettin Uçar olduğu öğrenildi. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda çalıştığı öğrenilen Yusuf Meydan (34) da, kızı 9 yaşındaki Ecrin ile güzel bir pazar günü geçirmek için Taksim’deydi. Baba ile kızı, sivilleri hedef alan hainler hayattan kopardı.

Taksim saldırısında yüreklerimizi yakan bir de çift vardı. 40 yaşındaki Adem Topkara ise 27 yaşındaki eşi Mukaddes Elif Topkara ile gezmek için gittiği İstiklal’de hayatını kaybetti.

Terör eylemine yönelik operasyonlar ise sürüyor. Kanlı eylemi gerçekleştiren terör saldırısıyla bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alınanların sayısı 50’ye yükseldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamada İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin gözaltı sayısının 50’ye yükseldiğini bildirildi.

source

Linkler