Sonsuz güzelliğin sırrı bulundu: Bakır peptitleri! İşte uygulamanın ayrıntıları… – Sabah

Eylül 16, 2022 0 Yazar: admin

Birçok Güney Asya kültürü, bakırın sağlığa faydalarına olduğunu düşünerek günlük rutinlerini düzenliyorlardı. Bu nedenle bakırın yemeklerin özelliklerini artırdığı inancıyla mutfak eşyalarında ve pişirme aletlerinde yaygın bir kullanımı vardı. Günümüzde ise cilt bakımında da kendisine yer buluyor.
BAKIR YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ AZALTIR
Bakır peptitler, cildi serbest radikal hasarına karşı koruyan antioksidan özellikler içerir. Bu peptitler ayrıca fibroblastları kolajen ve elastin üretmeye teşvik eder, bu da ince çizgilere ve kırışıklıklara yardımcı olarak cildinizi sıkı ve pürüzsüz hale getirir.

BAKIRIN İYİLEŞTİRİCİ ÖZELLİKLERİ
Bakır peptitlerin cildinizi onarma ve cilt tonunu eşitleme potansiyeli vardır. Bazı araştırmalara göre bu, bakır peptitlerin cildinizden hasarlı bağ liflerinden kurtulmanızı sağlarken, sağlam bağ liflerinin de üretilmesine zemin oluşturur.
Bu popüler içerik yavaş yavaş birçok insanın favorisi haline geliyor, ancak aynı zamanda bir endişe kaynağı. Bakır peptitlerin etkinliğini sağlamak için daha fazla insan klinik çalışmasına ihtiyaç bulunuyor. Sonuç olarak, alerjik tepkiler veya daha da kötüsü bakır toksisitesi bir olasılıktır. Reçetesiz cilt bakım çözümleri kullanıldığında, ürün bakır peptitlere ek olarak bu tür risklerin kaynağı olabilecek başka maddelerin bir kombinasyonunu da içerecektir. Bu nedenle kullanmadan önce mutlaka bir uzmandan görüş alınmalıdır.

Bu güçlü cilt bakımı, en hassas ciltler tarafından bile kullanılabilir ve kırışıklıkları, ince çizgileri ve kaz ayaklarını azaltmaya konusunda etkilidir. Ayrıca kirpik ve kaş büyümesini uyararak ihtiyacınız olan dolgun kaş ve kirpikleri de sağlayabilir.
Biraz mütevazi bir içerik gibi görünse de, cilt üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. İltihabı azaltmaktan daha sağlıklı cildi teşvik etmeye kadar birçok etkisi ile yeni dönemde adını çok daha sık duyabilirsiniz.

source