Su diyeti nedir? Su diyeti nasıl yapılır? Su diyetiyle haftada kaç kilo verilir? – Tgrthaber

Ağustos 4, 2022 0 Yazar: admin

7 gün boyunca uygulanan su diyetinde günlük 3 litre su tüketmek hedefleniyor. Bunun yanı sıra bitki çayları, meyve suları, sebze çorbaları, meyveler ve detoks suları tüketilmesi gerekiyor. Çok düşük kalorili bir diyet olduğu için vücutta enerji açığı oluşturan su diyeti, metabolizmayı hızlandırdığı için kilo kaybı sağlıyor. Su diyeti, vücudun su ihtiyacını karşılaması ve ödemden kurtulmak için sağlıklı bir diyettir. Ancak kalori oranı çok düşük tutulduğu için uzmanlar tarafından uzun vadede yapılmaması önerilir.
Su diyeti yapılırken tükettiğiniz besinlerin doğal ve organik olması önemlidir. Su içmeyi daha lezzetli bir hale getirmek isterseniz suyun içine limon ya da çilek gibi meyveler ekleyebilirsiniz. Su diyeti yaparken mineral açısından çok zengin olan maden suyu da tüketebilirsiniz. Su diyeti ile kaç kilo verilir? Sorusuna net olarak egzersiz ile desteklenirse 1 haftada 5 ila 7 kilo arasında verebileceğinizi söyleyebiliriz. Tükettiğiniz besinlerin doğal olması çok önemlidir. Suyun içine dilerseniz buz da ilave edebilirsiniz. Bu diyette kesin olarak kızartma, tatlı, işlenmiş besinler tüketmeniz yasaktır. Özellikle sabahları limonlu su tüketilmelidir.

Su diyetinin 1 haftayı aşması halinde metabolizmayı olumsuz şekilde etkiler. İyi bir diyetin yaşam boyu sürdürülebilir olması gerekir. Aynı zamanda sağlıklı beslenme alışkanlıklarının olması gereklidir. Bu tip diyetlerde diyet sonlandıktan sonra kilo alımı hızlı olabilir. Vücuttaki yağdan değil kastan kaybettirebilir. Ayrıca Gün içerisinde enerjinizi düşürebilir ve bağışıklık sistemini zayıflatabilir.
 

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler