Su yüzeyine çıkmak isteyen balina 5 kişiyi öldürdü! Tekne alabora oldu – Tgrthaber

Eylül 11, 2022 0 Yazar: admin

Yeni Zelanda’nın Güney Adası’nın doğu kıyısında yer alan Kaikoura kasabası açıklarındaki bir tekne alabora oldu. Bölgeye helikopterler, sahil güvenlik ve dalgıç ekibi sevk edildi. Alabora olan teknedeki 5 kişinin hayatını kaybettiği, 6 kişinin de kurtarıldığı açıklandı.
Kaikoura Belediye Başkanı Craig Mackle gazetecilere yaptığı açıklamada, olay sırasında suyun durgun olduğunu ve yetkililerin balinanın teknenin altına çarpmasıyla devrilmesine neden olduğu ihtimali üzerinde durduklarını söyledi. Mackle, “Bu, trajik bir olay” dedi. Polis de söz konusu kazanın “kahredici ve beklenmedik bir olay” olduğunu belirtti.

Mackle, teknenin tipik olarak Balık avlama gezileri için kullanılan bir charter teknesi olduğunu söyledi. Yeni Zelanda haber ajansı Stuff, yolcuların bir kuş meraklıları grubuna ait olduğunu bildirdi.

Polis, ölenlerin akrabalarına hala haber verdiklerini ve kurbanların isimlerini henüz kamuoyuna açıklayamadıklarını söyledi.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler