SUDEM BELLİ KİMDİR? Metrobüs Kazası Ardından Konuşan Kız Kimdir? – Tgrthaber

Eylül 27, 2022 0 Yazar: admin

Sudem Belli Kimdir? Akşam saatlerinde İstanbul Avcılar Şükrübey durağında meydana gelen metrobüs kazası sonrası bölgeye giden AK Parti Avcılar İlçe Başkanlığı’nın gönüllü üyesi Sudem Belli, paylaştığı videoda söylediği sözler nedeniyle tepkilerin odağı oldu. Sudem Belli, “Binlerce yaralı, sayısı belli olmayacak kadar da ölü var.” sözleriyle eleştirildi. Konuyla ilgili AK Gençlik Avcılar’da yaşananlar için üzgünüz açıklamasında bulundu. Peki o sözleri söyleyen Sudem Belli kimdir? İşte Sudem Belli nereli ve kaç yaşında gibi soruların cevabı…

Yaşanan metrobüs kazası sonrası, “Binlerce yaralı, sayısı belli olmayacak kadar da ölü var” açıklamalarında bulunan Sudem Belli, Twitter ve çeşitli sosyal medya mecralarında günün konusu haline geldi.

Sudem Belli, yaptığı açıklamaların ardından araştırılıyor. Kendisi o sözlerden sonra Twitter hesabını kapatarak, sırra kadem bastı. İlk edinilen bilgilere göre, Sudem Belli, Facebook hesabına göre, 2018 yılından beri AK Parti içerisinde çeşitli görevlerde yer alıyor. Hali hazırda AK Gençlik Avcılar’da gönüllü üye. Aslen ise Amasya Merzifon ya da Giresunlu olduğu söyleniyor. Hakkında çok fazla bilgi bulmak zor.
AK Gençlik Avcılar, videonun Twitter ve Ekşi Sözlük başta olmak üzere sosyal medya üzerinde yayılmasının ardından şu mesajı yayınlarak özür diledi:

“Videoda arkadaşımız elem ve keder içerisinde sehven hatalı cümle kullanmıştır. Ak gençlik olarak milletimizin sağlığı, güvenliği her zaman önceliğimiz olmuştur. Yaşanan yanlış anlaşılma için üzgünüz.”


Metrobüs kazası sonrası olay yerine giden AK Parti Gençlik Kolları üyesi bir grup: ‘Binlerce yaralı ve sayısı belli olmayacak kadar ölü var.’ pic.twitter.com/eRx4jLA2tZ
 
Sudem Belsiz10 Eylül 2022 19:19
gerçekten başka bir şeyi konuşurken yüzü bile kızarmadan nasıl vicdanı rahat yaşar insan?

source

Linkler