Süper pürüzsüz bir cilt için yapmanız gerekenler – Posta

Ağustos 27, 2022 0 Yazar: admin

Peeling, fırça veya ovma gibi araçlar kullanılarak yeni ve sağlıklı cildi ortaya çıkarmak için ölü cilt hücrelerinin çıkarılması işlemidir.
Cildinize düzenli olarak peeling yapmak yara izlerinin, pigmentasyon lekelerinin ve kuru lekelerin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur ancak her gün yapmak cilt bariyerinize zarar verecektir.
30 yaşından sonra haftada 2 defa peeling yaparak ölü derileri cildinizden uzaklaştırın.
Sert hareketlerden kaçının, cildinizin üst tabakasına zarar verir.
 
Güneş cildinizin erken yaşlanmasının en önemli nedeni olabilir. 
Pürüzsüz bir cilt istiyorsanız cildinizi güneşten korumalısınız. Bunun için mineral bazlı yüz için özel olarak formüle edilmiş en az 30 faktörlü bir koruyucu kullanmanız gerekir. 
Güneş koruyucular cildinizi tıkayacaktır, bu nedenle akşam olduğunda iyice arındırmayı ve cildinizi beslenmeyi unutmayın. 
Güneş koruyucuları ayrıca cildin nem dengesini korur
Cildinizi nemlendiren şey onun üzerine sürdüğünüz kremlerden önce içtiğiniz sudur. 
Nemsiz kalmış bir cilt dengesini kaybeder ve sebum üretimi bozulur bu da küçük sivilcelere ve pürüzlere neden olur. 
Cildiniz için düzenli olarak su içmek pürüzsüz bir cilt için olmazsa olmazdır. 
Nemlendirme, cilt tipinizden bağımsız olarak nemli ve pürüzsüz bir cildin anahtarıdır. İçinde seramid bulunan bir nemlendirici arayın.
Seramidler cildinizde doğal olarak bulunur ve onu uçucu yağları ve nemi kaybetmekten korur. 
Kötü bir cilt bariyeri, daha az seramid anlamına gelir. 
Bunları nemlendiriciler aracılığıyla topikal olarak eklemek cildinizin koruyucu bariyerini onaracak ve kaybettiği su içeriğini koruyacaktır.
Topikal C Vitamini cildinize birçok yönden fayda sağlayabilir. 
Binlerce yıldır var olmuştur ve bir dizi cilt ve vücut rahatsızlığını iyileştirmek için kullanılmıştır.
C vitamininin anti-inflamatuar özellikleri, aknelerin ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olabilir , böylece yara izi olasılığını azaltır. C vitamini ayrıca kolajen üretimini artırır.
Bu erken yaşlanma belirtilerini önler, size pürüzsüz bir cilt sağlar.
Yüz yağları genellikle doğal kaynaklardan elde edilir. Cilt dokusunu iyileştirmeye yardımcı olan cilde özdeş bileşenler bakımından zengindirler. Bunları gece cilt bakım rejiminize ekleyebilirsiniz. Yağlı cildiniz varsa , 20-25 dakika bekletin ve uyumadan önce durulayın.
 Düzgün bir dokuya sahip olmak sağlıklı bir cilt anlamına gelir. Sağlıklı, iyi nemlendirilmiş ve esnek bir cilt elde etmek için günlük cilt bakım rejimini sürdürmek önemlidir. Cilt tipiniz için doğru ürünleri seçmek, cildinizdeki çarpmaları, çukurları ve izleri önlemek ve gidermek için çok önemlidir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler