Tahriş Olan Cilde Ne iyi Gelir?

Tahriş Olan Cilde Ne iyi Gelir?

Eylül 7, 2020 0 Yazar: admin

Tahriş Olan Cildi Rahatlatma

Sıcak ve nem bileşenlerinden, cilt rahatsızlıklarından ya da kuruluktan dolayı cildiniz tahriş olabilir. Tahriş olan cildi rahatlatmak için tek yapmanız gereken sadece bitkisel çözümlerden yararlanmaktır. Kimyasal ürünler kullanmak zaman zaman cildinizde çok daha büyük sorunlar oluşmasına neden olabilir.

Tahriş Olan Cilde Ne iyi Gelir?

  • Egzama: Zeytin yağı içeren bir ürün kullanmak yerine direk olarak zeytin yağı sürerseniz çok daha hızlı bir şekilde rahatlama hissedersiniz ayrıca yan etkilerle uğraşmak zorunda da kalmazsınız.
  • Kızarık ve kaşıntı durumlarında: Bazen yoğun kaşıntılarla uğraşabilirsiniz. Özellikle vajinal bölgede bu durumlar sıklıkla gözlenir buna engel olmak için yapmanız gereken maden suyundan yararlanmaktır. Maden suyu sayesinde hızlı bir şekilde kaşıntılarınızdan kurtulmanız mümkündür.
  • Sivrisinek sokması: Kaşıyarak tahriş ettiğiniz yere bir aspirini ezin ve bir macun kıvamını alana kadar su koyun ardından yaralı bölgeye sürün. Böylece iltihap oluşmaz. Aynı şeyi kıl dönmelerinde kullanmanız da mümkündür.
  • Sivilce: Zencefil ve ekinezyayı kaynatın ve buz kalıbında dondurarak yüzünüze uygulayın. Bu sayede sivilceleriniz yok olacaktır.
  • Yeşil ve siyah çay:Ufak yanıklar için çay kullanabilirsiniz. Çayın demlenmiş olan çaydan olması önemlidir. Direk olarak uyguladığınızda çayın tozu zarar verebilir. Büyük yanıklar ve açılmış yanıklar için kesinlikle bunları yapmamanız gereklidir.
  • Güneş yanığı:Domates suyu ile yoğurdu karıştırın ve cildinize sürün 30 dakika sonunda yıkayın. Eğer cildinizde derin yanıklar varsa ve deriniz açılmışsa kesinlikle bu uygulamayı yapmayın.
Linkler