Tatile çıkacaklara ‘kalıcı’ güzellik önerileri – Hürriyet

Eylül 11, 2022 0 Yazar: admin

HÜRRİYET’E BAĞLI KAL
E-Gazete ile tüm gelişmeler, bilgisayar, tablet ve telefonunda.
Hürriyet haberlerinden geri kalma, tüm aboneliklerini yönet ve abone ol.
Dünyadan en güncel haberler, Türkiye’den sondakika haberleri, ekonomi dünyasından en flaş gelişmeler için Hürriyet’in uygulamalarını kullanabilirsiniz.
Güzellik ürünlerinin cildimizden akmasını önlemek için kaşlara, gözlere, dudağa ve yüze mineralli organik boyalarla uygulanan kalıcı makyaj, özellikle tatilde büyük konfor sunuyor. Protez tırnaklar da oje yenileme derdine son veriyor. Son dönemde özellikle sosyal medya fenomenlerinin gözdesi haline gelen protez tırnak uygulamaları da ‘nail art’ (tırnak sanatı) çılgınlığının çığ gibi büyümesine sebep oluyor… Makyaj uygulamalarıysa mikro, steril, tek kullanımlık bir iğneyle doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemiyle gerçekleştiriliyor. ‘Kozmetik-dövme’ sayılabilecek bu uygulamayla kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt rengiyle uyumlu etkiler yaratılabiliyor.

Tatile çıkacaklara ‘kalıcı’ güzellik önerileri

‘Jel oje ve ipek kirpikler popüler’
Harper’s Bazaar Güzellik Editörü Pelin Hasçalık
Son zamanlarda jel oje uygulamaları gelişti. ‘Acaba tırnak mantarı yapar mı’ diye tereddüt edenler oluyor ancak kullananlardan hiç böyle bir şikâyet duymadım. Protez tırnak denemedim ama kalıcı oje uygulaması yaptırdım. Çıkarma işlemi sebebiyle pek tercih etmiyorum. Ancak her iki yöntem de özellikle koyu renkli ojelerde yaşanan yenileme zorunluluğundan kurtarıyor ve sudan etkilenip kolay kolay çıkmıyor.
Tatil öncesi ipek kirpik deneyen arkadaşlarım genellikle çok memnun. Mutlaka uzman ellerde, hijyenik ortamda yapılmalı. Denizden veya havuzdan çıktığınızda kirpikleriniz çok çekici görünüyor.
Göz altı bölgesinde çok iyi sonuç veren ve dolgu yöntemine alternatif uygulamalar favorim. Tatilden önce genellikle bunları tercih ediyorum. Etkisi dolgu kadar uzun süreli olmasa da riski daha az. İçinde peptit, hyalüronik asit gibi karışımlar var. Hücre yenileyici özellik gösteren, gözaltı mezoterapi uygulamaları da cildi aydınlatıp makyaj ihtiyacını ortadan kaldırabiliyor.
‘Denizde, havuzda işiniz kolaylaşabilir’
Tuğba Efeoğlu/By Tugba Academy (okul ve güzellik merkezi) kurucusu
Kalıcı eyeliner uygulamasıyla kirpikleriniz daha dolgun ve bakışlarınız daha canlı görünebilir. Eğer dudaklarınızda pigment kayıpları nedeniyle beyazlamalar varsa veya “Rujla uğraşmak istemiyorum” diyorsanız kalıcı ruj deneyebilirsiniz. Doğal bir dudak rengi seçip ‘dudak gençleştirme’ yapıyoruz. 
Kalıcı kaş tasarımıyla da daha dolgun ve şekilli kaşlar oluşturmak mümkün. Son yıllarda en çok tercih edilen uygulama kalıcı kaş tasarımı. Yediklerimiz, içtiklerimiz, hormonlarımız veya bazen hamilelik kaşlarımızın dökülmesine, seyrelmesine sebep olabiliyor. Bazen yanlış kaş alma da aynı sonuçları doğuruyor. Yüze uygun bir kaş uygulamasıyla istenen görünüm elde edilebiliyor. 
‘BB glow’ ya da diğer adıyla kalıcı fondöten, bir renkli mezoterapi işlemi. Cilde ışıltı veriyor. İçinde B vitamini olan bir ürün. 3 seansta uygulanıyor ve 6 ay boyunca cilt bakımı yaptırmanıza gerek kalmıyor.
Kalıcı makyajda kaş açık renklerde 8 ay-1 yıl, koyu renklerde 1-2 yıl kullanılıyor. Ruj 2-3 yıl, eyeliner 3-5 yıl kullanılabiliyor. İşlem öncesinde uygulama yapılacak kişinin alerjisi olup olmadığı, kulak memesi arkasına veya dirseğine küçük bir deneme yaparak test ediliyor. Nadir de olsa bazen alerjik bünyeler reaksiyon gösterebiliyor.
 
Spor dünyasından tüm haberler, futbol severler için son dakika transfer haberleri, spor dünyasından dikkat çeken gelişmeler için Türkiye'nin haber sitesi http://hurriyet.com.tr ; haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
© Copyright 2022 Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş

source