TDP Genel Başkanı Sarıgül'den Twitter'a ücret tepkisi: Hesabımı kapatırım – Türkiye

Kasım 6, 2022 0 Yazar: admin

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Twitter‘ın “onaylı” hesaplardan ücret alacak almasını eleştirdi. Sarıgül, onaylı hesaplardan ücret alındığı takdirde hesabını kapatacağını dile getirdi. Sarıgül, “Elon Musk dediğin tamamen kravatlı bir soyguncudur. Daha Twitter’ı alır almaz soygun düzenine başladı. Elon Musk’ı kınıyorum, aldığı kararı doğru bulmuyorum. Musk, milyonlarca gencin, Twitter kullanıcısının umutlarını yıkmıştır” dedi.
Twitter’daki mavi tikli kullanıcıların aylık ücret ödeyecek olmalarını da yanlış bulduğunu söyleyen Sarıgül, “Elon Musk, büyük bir soygun peşinde, vurgun peşinde. Kendi takipçilerini borsadaki hisse senetleriyle büyük bir şekilde manipüle ederken bugüne kadar Twitter’dan hiç kimse para ödememiş, Elon Musk gelir gelmez yok 20 dolar olsun, 7-8 dolar olsun diyor. Bir de utanmadan sıkılmadan Avrupa ülkelerine şu kadar olsun, diğer sanki üçüncü sınıf ülkelere şu kadar olsun diye rakam kullanıyor. Bizim Elon Musk’a verecek 20 dolarımız değil 20 kuruşumuz bile yok. Elon Musk dediğin tamamen kravatlı bir soyguncudur. Daha Twitter’ı alır almaz soygun düzenine başladı.” ifadelerini kullandı.
Sarıgül sözlerine şöyle devam etti:
Elon Musk’ı kınıyorum, aldığı kararı doğru bulmuyorum. Musk, milyonlarca gencin, Twitter kullanıcısının umutlarını yıkmıştır. Bu fiyatlar olursa Twitter’ı kapatacağım. Twitter’da zaten azgın azınlıklar var. Bazı Twitter kullanıcılarına ‘Yarın sabah güneş doğacak’ desem ona bile inanmazlar. O Twitter’dakilerin büyük bir bölümü de bizi eleştiriyorlar. Onlar kim biliyor musunuz? Onlar, okumuş cahiller, millete tepeden bakanlar. Ben o millete tepeden bakanları memnun etmek için yollarda değilim. Binlerce yurttaşımın alın teri ve emeğinin hakkını vermek için Allah’ım izin verirse yollardayım” şeklinde konuştu.
(İHA)

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler