Tek bir kaşığı yetiyor! Bebek kadar pürüzsüz bir cilt için aradığınız çözüm bu kürde – Sabah

Temmuz 27, 2022 0 Yazar: admin

Limon suyu yüksek orandaki C vitamininin yanı sıra A, E ve K vitaminleri yönünden oldukça zengindir. Ayrıca içeriğindeki kalsiyum, folat, magnezyum, potasyum, fosfor ve betain gibi içerikler sayesinde cildinizde oldukça önemli etkiler ortaya çıkarır. İşte bu faydalar…

CİLTTEKİ KOYU LEKELERİ GİDERİR
Misket limonu, ten rengi açıcı özelliği sayesinde doğal bir ağartma maddesi olarak kabul edilir. Cildinizin herhangi bir noktasında ortaya çıkan kararmalara karşı bu gıdayı kullanabilirsiniz. Bir pamuğu misket limonu suyuna batırdıktan sonra cildin kararmış noktalarına uygulayın ve 30 dakika bekletin. Ardından temiz su ile yıkayabilirsiniz.
SİVİLCELERİ KURUTUR
Sivilce, özellikle ergenlikten sonra hemen herkesin mücadele ettiği oldukça önemli bir sorun. Bu sorunu ortadan kaldırmanın en doğal yolu ise misket limonu olabilir. En etkili sonuç için limon suyu ve bal içeriğine sahip bir kür ile uygulama yapabilirsiniz.
Limon suyunun antibiyotik özellikleri, akneye neden olan bakterilerin büyümesini engeller. Bal ise antiseptik özelliği ile bu bakterilerin ortaya çıkarabileceği diğer sivilce risklerini ortadan kaldırır. Ayrıca sivilcelerin bıraktığı yara izlerinden kurtulmak için bu kürü haftada bir gün uygulayabilirsiniz.

PARLAK BİR CİLT İÇİN VAZGEÇİLMEZ
Işıltılı bir cilt için sabahın erken saatlerinde düzenli olarak bir bardak ılık su içerisine bir kaşık bal, taze sıkılmış yarım misket limonu suyu içmek yeterli olacaktır. Böylece cildinizin ihtiyaç duyduğunu vitamin ve mineralleri tek seferde alabilirsiniz.
Tüm bu uygulamaları denemeden önce mutlaka bir uzmana danışmanız gerekiyor. Her cilt tipinin farklı olduğu düşünülürse siz de vücudunuzda olası bir alerjik reaksiyon riskini ortadan kaldırmak için uzman danışmanlığında bu uygulamaları deneyebilirsiniz.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler