Tek damlası koyu lekeleri yok ediyor! Cilt tonunu eşitliyor – Posta

Ağustos 23, 2022 0 Yazar: admin

Zararlı güneş ışınları, ilaçlar, yorgunluk, uykusuzluk gibi faktörler zamanla cildin yıpranmasına, yaşlanma belirtilerinin ve lekelerin oluşmasına neden olabilir.
Cilt elastikiyetini kaybetmeye başlayınca lekeler meydan gelir. Doğal yağları cilt bakım rutinine dahil ederek bu lekelerin görünümünü azaltabilirsiniz.
CİLT LEKELERİ NEDEN OLUŞUR?
Avokado yağı, cilt için muhteşem bir nem kaynağı olarak bilinir. Cildin alt katmanlarına kadar nüfuz ederek cildi besler ve nem dengesini korumasına yardımcı olur.
Özellikle kuru ciltlerin pul pul dökülmesini ve tahriş olmasını engeller. Kurumuş, yıpranmış ve elastikiyetini kaybetmiş ciltlerin ilacı olan avokado yağı, düzenli kullanıldığında cilt lekelerini açar ve cilt tonunu eşitler. Vitamin yönünden çok zengin olduğu için cildi kısa sürede eski sağlığına kavuşturur.
Jojoba yağı, cilt bakımında ve kozmetik ürünlerde en çok kullanılan doğal yağlar arasında yer alır.
Jojoba yağını her cilt tipi kullanabilir. Jojoba yağı cildin erken kırışmasını önler. Cildi toparlar ve sarkmasını engeller. Yaşlanma belirtilerini azaltır. Cilt lekelerini tedavi eder. Jojoba yağı kullanarak daha eşit bir cilt tonunuz olabilir.
Jojoba yağı ayrıca cildi nemlendirir ve dış etkenlere karşı daha güçlü hale getirir. Bu sayede cildiniz her zaman kendini korur. Daha aydınlık ve canlı görünür.
Zeytinyağı hem cilt hem de saç bakımında en sık kullanılan doğal yağlardan biridir.
Zeytinyağı cildi nemlendirici özelliği ile çok sık kullanılır. Bunun yanı sıra cilt lekelerini de açar. Sivilce, akne ya da siyah nokta gibi cilt kusurlarını giderir. Güneş sonrası oluşan koyu lekeler üzerinde de etkisi çoktur.
Zeytinyağı düzenli kullanıldığınca cildi güçlendirir. Onarıcı yapısı ile sağlıklı bir cilde sahip olmanıza destek olur.
Zeytinyağını limon ve bal ile karıştırarak kırışıklıkların cildinize yerleşmelerini önleyebilir, kaya tuzu ile karıştırarak ise kol ve bacaklarınızdaki ölü deriyi atabilirsiniz.
Çay ağacı yağı cilt lekesi veya cilt hasarı ile bağlantılı bakterileri ortadan kaldırır ve cildin daha hızlı iyileşmesini sağlar. Cildi çok hızlı iyileştirdiği için lekelerin görünümünü azaltır.
Cilt lekelerini gidermek için çay ağacı yağını taşıyıcı yağ olarak üzüm çekirdeği yağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz.
Çay ağacı yağı ayrıca sivilce, akne ve siyah nokta sorununu da çözer. Cilt kusurlarını giderdiği için cilt bakım rutinlerine mutlaka eklenmesi gerekir.
Çay ağacı yağı renk açıcı özelliği sayesinde eşit bir cilt tonuna sahip olmanıza destek olur.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler