Tembellikten Yakınanlar Buraya! Daha Verimli Bir Gün Geçirmenizi Sağlayacak Altın Değerinde Öneriler – Onedio

Kasım 15, 2022 0 Yazar: admin

Verimlilik, günlük işleri hızlandırmaktan çok, ruh haliyle ilgilidir. Başka bir deyişle, verimlilik için zihinsel olarak ne kadar hazırsanız o kadar üretken olabilirsiniz. Bu içeriğimizde sizler için verimlilik hakkında birbirinden değerli öneriler derledik. İçeriğimizi merak ediyorsanız sizleri şöyle alalım…👇
Çoğu zaman bir türlü sonu gelmemiş işlerin verdiği sıkıntıdan dolayı kendimizi bunalmış ve verimsiz hissederiz. Bu işlere başlamadan önce derin bir nefes alın. Sakin bir şekilde aklınızdan geçen düşünceleri, yapmanız gereken işleri ve tamamlanması gereken görevleri yazıya dökün. Bu görevleri organize ederek nereden başlamanız gerektiğini çok kolay bir şekilde fark edersiniz.
Gününüzü veya haftanızı planlamak sizi ve zihninizi disiplin eder ve düşünme tarzınızı bu disiplin içerisinde verimli bir şekilde geliştirir. Yapmanız gereken işler arasında hangisinin öncelikli olduğuna karar verebilir ve bu görevleri yapmaya bir disiplin içerisinde başlayabilirsiniz.
Verimli bir gün geçirmeye karar verdiğinizde bir veya iki kolay görevle başlamak gün içerisinde verimliliğinizi sürdürmenize yardımcı olabilir. Ancak gün boyunca kolay görevlere takılıp kalmayın, verimliliğinizi ve enerjinizi daha zor ve zaman alıcı işlerde kullanın.
Daha karmaşık işlere yöneldiğinizde, gereken çabanın altında ezilmek kolaydır. Bitiş çizgisi çok uzaktaymış gibi hissettiğinizde, pes etmek ya da küçük görevleri kontrol etmeye geri dönmek isteyebilirsiniz. Ancak büyük ve karmaşık görevleri küçük, yönetilebilir görevlere bölmek, devam etmek için motive olmanıza yardımcı olur çünkü motivasyon, üretken kalmanın önemli bir psikolojik faktörüdür.
Günümüz çalışma ortamlarında sürekli dikkatiniz dağılıyor olabilir. California Üniversitesi’nde yapılan araştırma, çalışan bir kişinin dikkati dağıldıktan sonra yeniden odaklanmasının 23 dakikadan fazla sürdüğünü gösterdi. Üretken olmak istiyorsanız, odağınızı en üst düzeye çıkarabilmeniz için dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmek önemlidir ve bunu yapmak bazı sınırlar koymanızı gerekir. Bildirimlerinizi kapatın, sosyal medyadan çıkın ve meşgul olduğunuzu iş arkadaşlarınıza bildirin.
Bütün gün üretken olmanız zaman zaman yardıma ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelmez. Elinizde çok fazla iş varsa veya uzmanlık alanınıza girmeyen bazı görevlerde zorlandığınızda başkalarından yardım istemek üretken kalmanıza yardımcı olabilir.
Motivasyonunuzu ve enerjinizi diri tutmak için başardığınız her gelişme sonrası kendinizi tebrik edin, bu kendinize olan saygıyı ve öz güveni geliştirir.
Araştırmalar, insanların mutlu olduklarında daha üretken olduklarını gösterir. Hobilerinize ve ilgi alanlarınıza öncelik vermek, motive olmanıza ve odaklanmanıza yardımcı olabilir.
Hayatımızın önemli bir parçası olan uyku, bazen …
Siz de daha mutlu, sağlıklı ve pozitif bir yaşam…
Şimdiye kadar duyduğunuz tüm akşamdan kalma tavs…

source

Linkler