Temre Neden Olur, Nazardan Olur Mu? Temre Yarasına Ne İyi Gelir? – Hürriyet

Temmuz 13, 2022 0 Yazar: admin

HÜRRİYET’E BAĞLI KAL
E-Gazete ile tüm gelişmeler, bilgisayar, tablet ve telefonunda.
Aşağıdaki linke tıklayarak, üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirsin.
Hürriyet haberlerinden geri kalma, tüm aboneliklerini yönet ve abone ol.
Dünyadan en güncel haberler, Türkiye’den sondakika haberleri, ekonomi dünyasından en flaş gelişmeler için Hürriyet’in uygulamalarını kullanabilirsiniz.
Bakteriler de temre hastalığının meydana gelmesinde etkili bir rol oynamaktadır. Temrenin ileri düzeylerde cilt kanserine dönüşme riskine sahip olmaktadır. . Bu sebeple bütün semptomları gösteren kişiler vakit kaybetmeden cildiye doktoruna görünmelidir. Erken teşhis, mevcut enfeksiyonun yayılmasını önlemektedir ve hastalığın kısa bir süre içinde geçmesini sağlamaktadır.

Temre Nedir?

Temre, önemli kabul edilen bir cilt hastalığı türü olarak ifade edilmektedir. Temre, genelde kollarda ve sırt bölgesinde küçük olan kızarıklıkların çıkmasına sebep olan bir deri hastalığıdır. Tinea corporis isimli parazitlerin sebep olduğu temre hastalığında pek çok farklı tedavi yöntemi uygulanabilmektedir.

Temre Hastalığının Nedenleri Nelerdir?

Alerjik reaksiyonlar ve bakteriler haricinde pek çok çevresel unsurlar da temriye hastalığına sebep olabilmektedir. Cilt temizliğine yeterince özen göstermeyen bireylerde görülme riski çok daha yüksektir. Kalitesiz nitelikteki kozmetik ürünleri cildin yıpranmasına ve tahriş olmasına sebep olmaktadır. Temre hastalığına neden olan etkenleri şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır:
Şeklinde sıralamak mümkün olmaktadır.

Temre Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt birden çok tabakadan meydana gelmektedir. En üst tabakası devamlı dökülerek kendisini yenileyen ölü olan cilt hücrelerinden oluşan bir tabakadır ve vücut bakımından koruyucu bir kalkan görevi görmektedir. Cilt; kimyasallar, kozmetikler veya fiziksel travmalar nedeni ile tahriş olduğunda canlı olan cilt tabakaları hava ile temas etmektedir ve enfeksiyona açık bir alan meydana gelmektedir. Cilt enfeksiyonlarında kimi durumlarda tedaviye dirençli olan mikroorganizmalar ile karşılaşılmaktadır. Bunun gibi durumlarda sistematik tedavi denenmektedir. Cilt yüzey kısmında küçük kırmızı ve pütürlü bir görünüme sahip temre hastalığı kimi durumlarda kaşıntıya da sebep olmaktadır. Temre tedavisi gerçekleştirilirken genel itibari ile kremler tercih edilmektedir. Deri yüzey kısmında yer alan parazitlerin yok olması için krem biçiminde uygulama yapmak çok daha kolay olacaktır. Fazla kaşıntının meydana gelmesi durumunda ciltte leke oluşturabilmektedir. Bu nedenle tedavi sırasında özen gösterilmelidir.

Temre Yarasına Ne Sürülür?

Temre tedavisinde halk dilinde pek çok doğal yöntem kullanılmaktadır. Sirke sürülmesi ya da bitkisel özlerin sürülmesi buna örnek verilebilmektedir. Ancak bu uygulamaların birçoğu ciltte çok daha fazla tahrişe sebep olmaktadır. İyileşmeyi geciktirmektedir ve nüksleri artırmaktadır. Bununla birlikte ciltte kalıcı olan izlere de neden olabilmektedir.

Temre tedavisinde dermatolog desteği almak şart olmaktadır. Kızarıklığın oluştuğu alanlardan alınacak sürüntü örneklerinin boyanması ile mikroskobik inceleme yapılmaktadır ve durumun mantardan dolayı mı kaynaklandığı yoksa bakteriyel nedenlerden dolayı mı kaynaklandığı anlaşılmaya çalışılmaktadır.

Temre Hastalığına Uygulanacak Doğal Yöntemler Nelerdir?

Temre hastalığında kullanılabilecek olan doğal yöntemler şu şekilde olmaktadır:
 
Kadınlara özel magazin, astroloji, cinsellik, sağlık, moda ile ilgili aradığınız herşey, Türkiye'nin en iddialı kadın portalı Mahmure'de
© Copyright 2022 Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler