Tıkanmış gözenekler için öneriler – Posta

Ekim 17, 2022 0 Yazar: admin

Ciltte biriken yağ, kir ve makyaj kalıntıları gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Tıkanan gözenekler olduğundan daha geniş görünür. Cildin nefes almasını engeller. Gözenekler tıkandığında ciltte sivilce, akne ve siyah nokta gibi birçok problem meydana gelir. Cilt sağlığı olumsuz yönde etkilenir. Tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlayan yöntemleri bu yazımızda bulabilirsiniz.
GÖZENEKLERİ İYİ TEMİZLEYİN
Cildinizi her gün temizleyerek gözeneklerin tıkanmasını engelleyebilirsiniz. Tıkanmış gözeneklerin en büyük sebebi yağ, kir ve makyaj kalıntılarıdır.
Günde iki kere cildinize uygun jel ya da köpük yardımıyla cildinizi temizlemeniz önerilir. Gözenek tıkanmasını önlemek için cilt temizliği yaparken ılık su kullanmalısınız. Ilık suyla gözenekler rahatça açılır ve gözenek temizleyici jel ile kolayca temizlenir.
Gözenek sıkılaştırıcı temizleyiciler, geniş gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra her hafta düzenli olarak peeling yaparak da gözeneklerin tıkanmasını engelleyebilirsiniz. Peeling yapmak cilt yüzeyindeki ölü hücreleri temizler. Cildi tazeler.
Haftada 1 ya da 2 kez düzenli olarak peeling yaptığınızda gözeneklerinizi temiz tutabilirsiniz. Ayrıca cilt bakım ürünlerinin cildinize daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olursunuz.
Gözenek problemi en çok yağlı ciltlere görülür. Cildin yağ dengesini korumak ve tıkanmış gözenekleri açmak için kil maskesi uygulayabilirsiniz. Kil maskesini haftada 1 kez yaparak aşırı sebum oluşmasını engelleyebilirsiniz.
Kil maskesi için;
Nemlendirici kullanmak cildin sebum oranını dengede tutar. Cilt bariyerini korur ve cildi onarır. Gözeneklerin tıkanmasını engellemek istiyorsanız her gün düzenli olarak nemlendirici kullanmanız gerekir. Yağlı ciltlere uygun su bazlı nemlendiriciler gözenek sorunu olanlar için idealdir.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler