Tırnaklarınızı güçlü uzatmak için mutlaka deneyin! – Posta

Eylül 18, 2022 0 Yazar: admin

Bakımlı ellere sahip olabilmek için tırnaklarınızın sağlığını önemsemeniz gerekir. Tırnaklarınıza yeteri kadar özen göstermediğinizde kırılır. Kırılan tırnaklar asla güçlü bir şekilde uzamaz. Tırnakların sağlıklı uzaması için tırnaklarınızı güçlendirecek yöntemleri denemeniz gerekir.
ÇOK SIK OJE SÜRMEYİN
Tırnaklarınızı rengarenk ojelerle renklendirmeyi çok seviyor olabilirsiniz. Ancak çok sık oje sürmek tırnaklarınızın hava almasını engeller.
Tırnak uzun süre ojeye maruz kaldığında, ojedeki kimyasallar tırnağa sızabiliyor. Bu durum da tırnaklarınızın sağlığını bozuyor. Tırnaklar cansızlaşıyor ve daha kolay kırılıyor.
Tırnaklarınızı düzenli aralıklarla tırnak makası kullanarak kısaltmak tırnakları güçsüz ve kırılgan hale getirir.
Tırnak makası kullanımı en kolay ürünlerden biri olsa da çatlaklara ve soyulmalara neden olabilir.
Bu nedenle tırnakları tırnak makası yerine törpü yardımıyla kısaltmak gerekir. Çünkü törpü tırnağınıza baskı uygulamaz. Bu sayede çatlamaların önüne geçebilirsiniz.
Elleriniz gün içerisinde her yüzey ile temas ettiği için çok fazla kirlenir ve nemini kaybeder.
Ellerinizin bakımını sağlamak ve tırnaklarınızın sağlığını korumak için gün içerisinde su ve sabun kullanarak ellerinizi yıkamanız gerekir. Ancak kullandığınız sabunların elleri kurutmamasına dikkat etmelisiniz.
Ayrıca ellerinizi yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirici krem ile masaj yapmanız gerekir.
Tırnak sağlığınız için B vitamini açısından zengin olan gıdaların tüketimine özen göstermeniz gerekir. Tırnak sağlığı için gerekli olan vitaminlerden biri B vitaminidir.
Bu nedenle beslenme listesine B vitamini açısından zengin gıdalar eklemek tırnakları güçlendirmenize yardımcı olabilir.
B vitamini açısından zengin gıdalar tırnakları güçlendirir ve kırılmalarını engeller. Tırnakların daha sağlıklı ve güçlü uzamasına yardımcı olur.
B vitamini açısından zengin gıdalar;
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source