TOKİ kuraları ne zaman başlayacak? TOKİ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak 2022? – Tgrthaber

Eylül 30, 2022 0 Yazar: admin

TOKİ konut projesi kapsamında “genç” kategorisi açıldı. İlk evim ilk iş yerim projesi için bir haneden tek başvuru alınabilecek. 2+1 ve 3+1 konutların ödemesi 240 ay vadeyle yapılacak. Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.
TOKİ sosyal konut projesine başvurular devam ederken şartlar arasında proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek, 18 yaşından büyük olmak, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı konutun bulunmaması, İstanbul’da gelirin en fazla net 18 bin lira, il dışında ise en fazla gelirin 16 bin lira olması şartı yer aldı. Bakan Kurum kura çekimime dair yaptığı açıklamada, 2022 Kasım’da etap etap kura çekiminin başlayacağını açıkladı. TOKİ kura çekiminin ise 2023 Mart ayında son bulacağını açıkladı. 

TOKİ başvuruları e-devlet, Ziraat Bankası ve Halk Bankası üzerinden yapılır. e-devlet üzerinden TOKİ konut başvurusu sonrası mesaj yoluyla size özel açılan hesaba yatırılan ücret sonrası başvurunuz tamamlanmış olur.  
TOKİ sosyal konut başvurusu esnasında yatırılan ücretler iade edilecek. Konut ve arsa için yatırılan 500, iş yeri için ise 2.000 TL olan ücret kura sürecinin bitmesi sonrasında eğer kişiye kura isabet etmemişse belirtilen IBAN adresine geri yatıralacak.

source

Linkler